Technologia a efekt płomienia w kominku gazowym

0

Efekt wizualny płomieni jest jednym z najważniejszych aspektów w kominkach gazowych. To przecież jakość wizji płomienia będziemy podziwiać za każdym razem kiedy włączymy kominek. Kominki gazowe są dostępne na rynku już od ponad pół wieku i przez ten czas przeszły przez wiele etapów rozwoju. Obecnie mamy dostępny cały wachlarz zaawansowanych rozwiązań, które w coraz bardziej doskonały sposób oddają piękno naturalnego płomienia. Na wizję płomieni w kominku poza wielkością paleniska mają przede wszystkim zastosowane palniki.

Rodzaje palników

Wyróżniamy dwa typy palników w kominkach gazowych. Klasyczne, palniki umieszczone pod spodem paleniska, które pozwalają na zastosowanie kamienia jako wypełnienia paleniska zamiast ceramicznych polan. Ten rodzaj palników występuje w większości dostępnych modeli. Drugim typem palników są nowocześniejsze palniki typu Real Flame czy też jak nazywają je niektórzy producenci palnikami 3D. Są to palniki które wystają ponad palenisko i są przykrywane odpowiednio przygotowanymi polanami ceramicznymi. Palniki te tworzą bardzo nieregularną wizję ognia wyglądając jeszcze bardziej naturalnie niż kominki z klasycznymi palnikami. Nie wszyscy producenci maja w swojej ofercie kominki z tego typu palnikami.

Ilość palników

Duża część, szczególnie tańszych kominków jest wyposażona w jeden klasyczny palnik chociaż powoli standardem stają się dwa klasyczne palniki, które znacząco pogłębiają wizję ognia, szczególnie przy większych kominkach. Najbardziej zaawansowane paleniska mogą posiadać układy nawet 5 palników, to jednak rzadkość. Inaczej sytuacja wygląda w przypadku palników typu Real Flame które w najskromniejszej wersji liczą minimum 3 palniki. Często większe kominki wyposażone w tego typu palniki są wyposażone w układ nawet pięciu palników.

Rodzaj palnika a jakość płomieni

Przy mniejszych kominkach jesteśmy w stanie znaleźć dobrze prezentujący się płomień nawet w kominkach wyposażonych w jeden palnik. Przy większych kominkach jeden palnik może okazać się niewystarczający, palenisko będzie jedną długą linią ognia. Dwa palniki eliminują ten efekt pogłębiając palenisko. Dobrej jakości palniki typu Real Flame tworzą o wiele bardziej nieregularną wizję ognia i szczególnie w większych kominkach dają zdumiewający efekt. Warto przed zakupem zobaczyć taki kominek na żywo lub chociaż na filmie ponieważ tańsze kominki znacząco odbiegają jakością wizji płomienia od produktów bardziej doświadczonych i renomowanych producentów.

Zapraszamy Państwa do obejrzenia ekspozycji kominków gazowych w naszym salonie na ul. Bartyckiej 24/26 pawilon 101a. Zapraszamy także na stronę www.kominkigazowe.info gdzie znajdą Państwo więcej inspiracji.

Poprzedni artykułMarkizy boczne oraz tarasowe – warto mieć coś, co daje ochronę
Następny artykułLampy do biura – jakie kupić?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj