Marzy Ci się dom parterowy – jakie projekty domów sprawdzą się najlepiej?

0
wizualizacja do projektu dom przy pastelowej


Własny dom to przedsięwzięcie wymagające dużej samodyscypliny i umiejętności logistycznych. Nie możemy tego robić na hura! Dom powinien być realizacją marzeń, a żeby tak się stało wiele kwestii musimy przemyśleć już na etapie, w którym przeglądamy i wybieramy projekty domów. Gdy decyzja pada na dom parterowy, warto wiedzieć jakie rozwiązania sprawdzają się najlepiej.

Projekt domu, ale jaki? Pytania wymagające odpowiedzi.

Aby przeglądając różne projekty domów parterowych wybrać ten najlepszy, należy odpowiedzieć sobie na szereg pytań. Czego spodziewamy się po naszym domu, jak duży ma być, czy ma mieć garaż, czy nie, jak będzie wkomponowany w działkę? Jeśli stawiamy na projekty domów parterowych, to świadomie rezygnujemy z drugiej kondygnacji, która daje większą możliwość odseparowana się od przestrzeni pobytu dziennego. To ważna decyzja, którą musimy podjąć świadomie. Na parterze wszyscy jesteśmy razem, koło siebie i nikt nie może uciec na górę i zamknąć się w pokoju. Parterowe domy to z drugiej strony łatwa komunikacja i pełna dostępność wszystkich pomieszczeń. Dzieci nie spadną ze schodów, a seniorzy nie muszą pokonywać wysokich stopni chcąc się dostać do sypialni. Projekty domów parterowych dają duże możliwości, które przy odpowiedniej analizie będziemy w stanie wykorzystać.

 Dom przy Przyjemnej 28 bis
Dom przy Przyjemnej 28 bis

Projekt domu a potrzeby rodziny. Przeprowadź analizę.

Dom parterowy, jak każdy inny projekt domu, musi być zoptymalizowany pod kątem naszych potrzeb. Należy go dobierać nie tylko pod kątem naszych gustów, czy upodobań, ale przede wszystkim odpowiednio do wielkości naszej rodziny. Dla 3-4 osób w zupełności wystarczy niewielki dom o powierzchni 70-100 m². Będzie w nim miejsce na 2-3 pokoje, otwartą przestrzeń dzienną i zaplecze sanitarne i gospodarcze. Większa rodzina powinna pomyśleć o domu, którego powierzchnia użytkowa przekracza 120 m². Takie projekty domów oferują większą ilość sypialni, dodatkową łazienkę, przestronny salon i wygodą do pracy kuchnię. Projekty domów parterowych, w odróżnieniu od domów z poddaszem użytkowym, mają ten potencjał, że można je w zasadzie w każdej chwili rozbudować. Poddasze w większości przypadków można zaadaptować na przestrzeń mieszkalną, a to wydatnie powiększa metraż budynku.

Nie tylko projekty domów – pomysł na działkę i zagospodarowanie terenu.

Wybierając odpowiedni projekt domu nie możemy się skupić jedynie na samym budynku. Ważne jest również, jak będzie wyglądała nasza działka po wybudowaniu domu. Projekty domów, które posiadają zbyt dużą powierzchnię w stosunku do możliwości działki powinny być przez nas odrzucone. Nie warto budować domu, który zajmie nam tyle przestrzeni na działce, że relaks na niej i możliwość komfortowego wypoczynku zostanie utrudniony. Te kwestie regulują co prawda warunki zabudowy wydane dla naszej działki, ale w niektórych przypadkach gołym okiem widać, że proporcje domu względem terenów zielonych są mocno zachwiane. Dom i działka to jeden organizm służący mieszkańcom, dlatego tylko odpowiednie zbilansowanie obu przestrzeni da nam pożądany komfort życia.

Ekonomia kluczem do sukcesu – tanie w budowie projekty domów.

Nasze poszukiwania projektu idealnego powinny uwzględniać nie tylko estetyczne i funkcjonalne rozwiązania, ale również finansową stronę całego przedsięwzięcia. Powiedzmy szczerze – nici z pięknego i wygodnego domu, kiedy nie będzie nas na niego stać! Dlatego wybierając nasz przyszły dom powinniśmy zwrócić uwagę na projekty domów tanich w budowie. Parterowe konstrukcje z założenia są bardziej ekonomiczne i szybsze w budowie od domów z poddaszem, ale w tym segmencie domów też można wybrać źle. Oszczędne projekty domów to te z prostym dachem (najlepiej dwuspadowym) zwartą bryłą (na planie kwadratu lub prostokąta) i prostą konstrukcją, ograniczającą ilość ścian nośnych i kominów. Niewielkie domy parterowe z dachem dwuspadowym, bez garażu i podpiwniczenia to wybór idealny, gdy chcemy szybko i sprawnie zamieszkać we własnym domu.

W poszukiwaniu najlepszego projektu domu przejdziemy zapewne długą drogę. Ważne, by na jej końcu pojawił się pomysł, który nie tylko zadowoli wszystkich mieszkańców, lecz również da gwarancje powodzenia inwestycji. Gotowe projekty domów parterowych tanich w budowie dostępne na https://www.galeriadomow.pl/ pozwolą bez najmniejszych kłopotów zrealizować marzenia o nowoczesnym, eleganckim i bezpiecznym domu, na który nie wydamy fortuny.

Poprzedni artykułJakie deski podłogowe są najlepsze?
Następny artykułBlachy ze stali szlachetnej barwionej – właściwości i zastosowanie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj