Domy modułowe. 5 powodów, by wybrać tę technologię

0

Budownictwo modułowe to sposób na szybkie, łatwe i tanie wzniesienie domu. Co warto wiedzieć o tej technologii?

Jeśli budownictwo modułowe kojarzycie z tymczasowymi budynkami na budowach, pawilonami handlowymi i domkami rekreacyjnymi, najwyższa pora zaktualizować swoją wiedzę. Nowoczesne domy wzniesione w tej technologii zachwycają designem, są w pełni funkcjonalne oraz gwarantują bezproblemową eksploatację przez cały rok. Na jej wybór warto zdecydować się z wielu względów. My wybraliśmy 5 najważniejszych.

Domy modułowe – czemu warto? Szybka inwestycja

Zaletą domów modułowych, która w porównaniu z tradycyjnym budownictwem najbardziej rzuca się w oczy, jest szybkość realizacji inwestycji. Najlepsi wykonawcy – na przykład polska firma specjalizująca się w produkcji domów modułowych – Mobile Development. Jest w stanie wybudować obiekt w ciągu tylko kilku tygodni. Jest to możliwe dzięki temu, że prawie wszystkie elementy są dostarczane w postaci prefabrykowanej. Fakt, iż powstają one w zakładzie przy zachowaniu ściśle określonych procedur, to poza tym gwarancja ich wysokiej, zawsze takiej samej jakości. Inwestor może też powierzyć cały proces jednemu wykonawcy, co do minimum redukuje ryzyko problemów organizacyjnych.

Domy modułowe – zalety. Niezależność od pogody

Domy modułowe w około 90 procentach są produkowane w zakładzie, a na miejscu budowy następuje tylko montaż gotowych elementów. Dzięki temu prace mogą odbyć się bez względu na to, jakie warunki atmosferyczne panują w danym momencie. Inwestycji zakładającej skorzystanie z tradycyjnych metod nie zrealizujemy zimą – w przypadku budownictwa modułowego mróz lub opady atmosferyczne nie są żadną przeszkodą.

Budownictwo modułowe – co zyskasz? Estetyka

To wprawdzie kwestia gustu, ale nowoczesnemu budownictwu modułowemu trudno odmówić uroku. Docenią go przede wszystkim miłośnicy minimalizmu i szlachetnych, geometrycznych linii. Domy modułowe opierają się zwykle na kształcie prostopadłościanu, chociaż przez dodanie kalenicowego dachu konstruktorzy mogą osiągnąć efekt nowoczesnej stodoły. Użycie dużych przeszkleń oraz drewnianych elewacji pozwala zaś na stworzenie modnych budynków.

Budownictwo modułowe – zalety. Niskie koszty

Uproszczenie całego procesu realizacji inwestycji sprawia, że jest on nie tylko krótszy, ale też wiąże się z mniejszymi kosztami. Oczywiście dotyczy to jedynie budynków o zbliżonych wymiarach i właściwościach. Pasywny dom wzniesiony w technologii modułowej o powierzchni 100 metrów kwadratowych naturalnie będzie droższy niż tradycyjny budynek o metrażu 60 metrów i wysokim współczynniku przenikania ciepła. Z drugiej strony, będzie on też dużo tańszy w eksploatacji.

Domy modułowe – plusy. Swoboda właściciela

Na dom modułowy powinni zdecydować się również inwestorzy ceniący sobie niezależność. Jego ewentualne przeniesienie w inne miejsce będzie stosunkowo łatwe – wystarczy zdemontować całą konstrukcję, przetransportować ją, a następnie ponownie zamontować. W ofercie firm produkujących domy w technologii modułowej sporo jest modeli o powierzchni do 35 metrów kwadratowych, których budowa nie wymaga wcześniejszego uzyskania pozwolenia.

Poprzedni artykułProducent konstrukcji stalowych z doświadczeniem. Postaw na jakość
Następny artykułFundamenty pod dom – ławy czy płyty?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj