5 sposobów na aranżację wąskiej łazienki

0

Wąska łazienka to spore wyzwanie aranżacyjne, ale nawet tak wymagające wnętrze można funkcjonalnie urządzić. Warunkiem jest praktyczne rozmieszczenie sprzętów, wybór modeli oszczędzających miejsce oraz zastosowanie kilku trików optycznych. Poniżej przedstawiamy pięć pomysłów na długą, wąską łazienkę.

#1. Podwieszana ceramika

– W przypadku wąskich łazienek dobrym pomysłem jest montaż podwieszanej ceramiki, np. toalety lub umywalki – zauważa Maciej Balcerek z warszawskiej agencji architektonicznej Perfect Space. –Podwieszane akcesoria zajmują mniej powierzchni podłogowej niż modele stojące, a przy okazji sprawiają, że przestrzeń wydaje się optycznie większa.

#2. Duże lustra

Nie od dziś wiadomo, że lustra są sprzymierzeńcami małych powierzchni, bo je optycznie powiększają i dodają im głębi. Dzięki strategicznie umieszczonej tafli nawet najmniejsza łazienka stanie się dużo szersza. Sprawdzonym i popularnym trikiem jest umieszczanie luster na dwóch przeciwległych ścianach, dzięki czemu pomieszczenie zdecydowanie zyskuje na szerokości. Innym sposobem na wizualne powiększenie łazienki jest zastosowanie w niej bieli – kolor ten sprawia, że pomieszczenia wydają się większe.

#3. Pojemniki

Kosmetyki, artykuły higieniczne, środki czystości, detergenty – w łazience znaleźć można dziesiątki różnych akcesoriów. Niestety duża liczba drobnych rzeczy na półkach sprawia, że pomieszczenia wydają się zagracone, a przez to jeszcze mniejsze. Dlatego warto pomyśleć o specjalnych pojemnikach, które pomogą nam w utrzymaniu porządku. Dzięki zamykanym pudełkom czy wiklinowym koszom nie tylko uporządkujemy nasze kosmetyki, ale przede wszystkim zyskamy więcej wolnej przestrzeni. Uwaga: pojemniki warto dopasować kolorystycznie do innych akcesoriów łazienkowych, np. ręczników, dywanika, kubka na szczoteczki do zębów czy zasłony prysznicowej.

#4. Prysznic zamiast wanny

Wanna czy prysznic? To jedno z najczęściej zadawanych pytań przy urządzaniu łazienki. W przypadku aranżacji wąskiej łazienki wybór jest raczej oczywisty – wanna potrafi zająć nawet połowę dostępnej powierzchni funkcjonalnej. Dzięki prysznicowi możemy zaoszczędzić bezcenne miejsce, szczególnie, jeżeli kabinę prysznicową uda nam się schować we wnęce. Niewątpliwą zaletą szklanych drzwi prysznicowych jest też fakt, że świetnie odbijają światło, a dzięki swojej przeźroczystości nie zabierają przestrzeni.

#5. Drabinka łazienkowa

– Najpopularniejszym rozwiązaniem w przypadku wąskich łazienek są drabinkowe grzejniki łazienkowe o kształcie przystosowanym do wieszania ręczników, bo zajmują mniej miejsca niż tradycyjne grzejniki. Co ważne, drabinki łazienkowe pełnią nie tylko funkcję grzewczą, ale pozwalają też szybko wysuszyć mokre rzeczy, a dzięki swojej prostej formie są eleganckie, praktyczne i ponadczasowe – zauważa Maciej Balcerek.

Poprzedni artykułIdealne baterie łazienkowe
Następny artykułNie bądź ,,majstrem z Usterki” – zaopatrz się w najważniejsze elektronarzędzia potrzebne w wykończeniówce

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj