Malowanie dachu z blachy – dlaczego to dobra inwestycja w jakość?

0

Nawet najlepiej wykonany dach nie jest wieczny. Na zniszczenia w wyniku uszkodzeń mechanicznych czy pod wpływem ekspozycji na słońce, deszcz szczególnie narażone są pokrycia z blachy. Na szczęście znamy sposoby na ich konserwację oraz odnowienie. Warto wiedzieć, że masz taką opcję zanim zdecydujesz się na kosztowny remont czy wymianę pokrycia.

Usługi związane z malowaniem dachów z blachy

Malowanie dachów z blachy należy przeprowadzać niezwykle starannie, dobierając zarówno odpowiednie techniki, jak i materiały. W przypadku inwestorów prywatnych priorytetem jest znalezienie dobrego wykonawcy świadczącego kompleksowe usługi – od mycia dachów aż po ich malowanie i wykańczanie.

Oto czynności wykonywane w ramach malowania dachów z blachy:

  • odtłuszczanie nawierzchni,
  • mycie pod wysokim ciśnieniem,
  • usuwanie rdzy metodą mechaniczną,
  • malowanie na gorąco – zazwyczaj nakłada się dwie warstwy.

Malowanie odbywa się metodą natryskową z wykorzystaniem agregatu hydrodynamicznego. Pozwala on na równomierne aplikowanie farby, która stale jest podgrzewana. W ten sposób wiadomo, że pokryje ona dach szczelnie, a operatorowi uda się uzyskać pożądaną grubość warstwy zewnętrznej. Warto samemu poszerzyć swoje informacje w tym zakresie, korzystając np. z porad – bloga Grupy Biotop.

Korzyści z malowania dachów blaszanych

Dobrze wykonane malowanie dachu z blachy przynosi wyłącznie dobre rezultaty. Do największych korzyści zalicza się oczywiście poprawa estetyki, ale też jakości blaszanego pokrycia. Co to dokładnie oznacza? Że ogniska korozji (o ile takie występują) zostaną szybko zneutralizowane, a powierzchnia będzie zabezpieczona na wypadek kolejnych tego typu zmian.

Odmalowany dach wygląda jak nowy, a to pozytywnie wpływa na odbiór całego budynku. W dodatku zyskuje większą odporność na działanie czynników atmosferycznych – promieniowania UV, deszczu, mrozu. Korzyści są takie same jak przy wymianie blachy na nową. Przy czym trzeba zauważyć, że zmiany kosztują znacznie mniej.

Efekty malowania dachu blaszanego

Pomalowanie dachu blaszanego pozwala na poprawę jego jakości i estetyki, ale też całkowicie odmienia wizerunek nieruchomości. Szczególnie efekt ten jest widoczny, gdy zdecydujesz się na zmianę koloru pokrycia. A do wyboru w dobrych firmach masz nawet ponad 200 odcieni z palety RAL! Do tego wybór sposobu wykończenia – w połysku, półpołysku lub satynie.

Mało tego – od teraz pielęgnacja pokrycia będzie łatwiejsza niż kiedykolwiek wcześniej. Ma na to wpływ zastosowanie farb, które po utwardzeniu tworzą samoczyszczącą powłokę. Dodatkowa powłoka biodegradowalna stworzona przez środek z emulgatorami i inhibitorami korozji sprzyja neutralizacji zabrudzeń.

Nie jest przesadą stwierdzenie, że dach blaszany po malowaniu wygląda jak nowy. Doskonały efekt, porównywalny do remontu lub wymiany całkowitej poszycia, jednak w znacznie niższej cenie.

Poprzedni artykułJak uzyskać dotację na instalację fotowoltaiczną?
Następny artykułNawóz do iglaków – kiedy i jak go stosować?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj