Wynajem pokoju czy kawalerki – co wybrać?

0

Kawalerki oraz miejsca w mieszkaniach dwupokojowych to jedne z najbardziej poszukiwanych oraz polecanych rodzajów nieruchomości pod wynajem. I choć zarówno jedna, jak i druga opcja wydaje się być ciekawym oraz kuszącym rozwiązaniem to warto je porównać, a później wybrać opcję najlepszą dla siebie!

Kawalerka – plusy i minusy!

Kawalerki to bardzo specyficzne rodzaje mieszkań pod wynajem. Ich wielkość, zwykle nie przekracza 30 metrów kwadratowych, a rozkład pomieszczeń ogranicza się do małego przedsionka, pokoju z otwartą kuchnią i łazienki. Każdą kawalerkę można urządzić tak, by wygodnie mieszkało się w niej 1-2 lokatorów.

Kiedy kawalerka będzie dobrym rozwiązaniem? Gdy szukasz czegoś naprawdę niedrogiego i jednocześnie dość wygodnego dla pracującej pary. Większość dnia i tak spędzacie poza domem, a wieczory w małym salonie potrafią być naprawdę romantyczne. Kawalerka to dobre mieszkanie na start – kiedy zaczniecie myśleć o dziecku, warto wziąć pod uwagę wynajem innego lokum.

W kawalerce bardzo dobrze będzie się także czuł student, który do nauki potrzebuje skupienia i ciszy. Własna kuchni, pokój i łazienka w żaden sposób go nie ograniczają, a co ważne, dają naprawdę sporo przestrzeni do swobodnego życia.

Jeśli nie jesteś fanem wspólnego biesiadowania, a zamiast imprez wolisz spokojne wieczory, do kawalerka w formie mieszkania na studiach będzie najlepszym z rozwiązań.

Co przeważa za wynajęciem kawalerki:

  • spokój i przestrzeń tylko dla siebie,
  • tania opcja dla młodych małżeństw,
  • często dobra lokalizacja – w centrum miasta.

Pokoje do wynajęcia – kiedy to rozwiązanie się sprawdzi?

Pokoje w mieszkaniu dwupokojowym, to zdecydowanie tańsze rozwiązanie niż zajęcie całej kawalerki. Taka opcja może być zatem rozsądnym wyjściem, jeśli zależy nam na zaoszczędzeniu kilkuset złotych z wypłaty lub stypendium. W mieszkaniu dwupokojowym mogą zmieścić się np. dwie bliskie sobie osoby, które dzieląc wspólnie wszystkie rachunki pozostawią sobie pieniądze nie tylko na obowiązki, ale również na przyjemności.

Pokoje do wynajęcia, szczególnie usytuowane w mieszkaniach z oddzielną kuchnią także będą dość wygodne, a liczba takich propozycji do wyboru jest naprawdę spora. Wystarczy rozejrzeć się dobrze na rynku nieruchomości, by odnaleźć ofertę idealną dla siebie. Pokoje na wynajem w mieszkaniach dwupokojowych znajdziesz niemalże w każdej lokalizacji i każdym mieście w Polsce.

Na pokój w takim mieszkaniu najczęściej decydują się studenci lub osoby wkraczające na rynek pracy. Spędzając wiele czasu, czy to na uczelni, czy w pracy nie ma obawy o to, że będziecie wchodzić sobie w drogę. Jeśli przy okazji, zamieszkasz z bliską sobie osobą to będziesz miał świetną okazję do tego, by nie spędzać samotnych wieczorów w dużym mieście. Razem, zawsze jest dużo weselej.

Jakie argumenty przemawiają za wynajmem pokoju?

  • to rozwiązanie tańsze niż wybór kawalerki na wyłączność,
  • bardzo dobra lokalizacja i usytuowanie mieszkania,
  • podział rachunków na więcej osób,
  • wsparcie w trudnych chwilach oraz podczas samotnych wieczorów.

Czy już wiesz, która opcja na wynajem będzie dla Ciebie? Jeśli tak to nie zwlekaj i zacznij rozglądać się za najlepszą kawalerką lub pokojem. Bo choć ofert jest sporo, to szybko może Ci ktoś zgarnąć tę, która szczególnie Ci się spodobała!

Poprzedni artykułRynek nieruchomości się nie zatrzymał! Co kupujemy, co sprzedajemy i w jakich cenach?
Następny artykułUsuwanie alergenów z mieszkania, dlaczego jest takie ważne?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj