Rozpocznij sezon budowlany z nowymi, profesjonalnymi narzędziami Ytong Silka Multipor!

0
Rozpocznij sezon budowlany z nowymi, profesjonalnymi narzędziami Ytong Silka Multipor!

Na profesjonalnej budowie w technologii Ytong Silka Multipor nie może zabraknąć systemowych narzędzi i akcesoriów. Tylko one, obok odpowiedniego wykonawstwa, mogą zagwarantować najwyższą jakość budowy. Specjalnie zaprojektowane narzędzia do murowania w systemach Ytong i Silka oraz do ocieplania płytami Multipor pozwalają przyspieszyć i usprawnić wszelkie prace budowlane.

Nowoczesna budowa to nie tylko innowacyjne materiały budowlane, ale również odpowiednie narzędzia pracy. To one mogą zapewnić jeszcze wyższą jakość wykonawstwa, bez której nie sposób osiągnąć wyśrubowanych parametrów energooszczędnego budownictwa.

Xella Polska od lat nie tylko produkuje energooszczędne, wysokiej jakości materiały budowlane, ale dostarcza również nowoczesne narzędzia dla wykonawców. Przykładowo, murowanie na cienkiej spoinie w systemach Ytong lub Silka wymaga dokładnego rozprowadzenia zaprawy. Najlepiej wykonać tę pracę naszymi systemowymi kielniami Ytong i Silka. Różne szerokości kielni są idealnie dostosowane do szerokości bloczków, a odpowiednio dobrana wysokość zębów kielni ułatwia rozprowadzenie prawidłowej cienkiej warstwy zaprawy. Praca z narzędziami Ytong Silka Multipor to nie tylko sprawniejsza i szybsza budowa, ale również czysta przyjemność – przekonuje Wojciech Łasut, dyrektor Działu Technicznego Wsparcia Sprzedaży Xella Polska.

Systemowe narzędzia Ytong Silka Multipor zostały zaprojektowane z myślą o wysokiej jakości wykonawstwa na budowach w technologii betonu komórkowego Ytong, bloków wapienno-piaskowych Silka, czy ocieplaniu za pomocą mineralnych płyt izolacyjnych Multipor.

Xella Polska ma w ofercie narzędzia nie tylko do murowania bloczków, ale i ich przycinania. W systemie Ytong to piła widiowa i nowoczesna piła taśmowa, przeznaczona do cięcia nawet dużych elementów. W systemie Silka do cięcia ciężkich silikatowych bloków służy gilotyna.

W technologii cienkospoinowego murowania ważne jest przygotowanie kolejnych warstw z bloczków Ytong. Wyrównanie drobnych nierówności murów najlepiej wykonać za pomocą: pacy do szlifowania w przypadku lżejszych odmian bloczków Ytong (Energo+, Energo, Forte) lub struga – dla bloczków o większej gęstości (Ytong PP3/0,5, Acura, PP4/0,6, Solid oraz PP5/0,7).

Przydatnym narzędziem usprawniającym pracę wykonawców jest rylec do bruzdowania bloczków Ytong (np. pod zbrojnie pod oknem), a także młotek gumowy, który ułatwia poziomowanie już wymurowanego bloczka.

W ofercie Xella Polska nowością jest specjalny zestaw narzędzi Multipor, który przyspiesza wykonanie termoizolacji za pomocą mineralnych płyt Multipor. W skład zestawu wchodzą: wiadro Ytong Silka Multipor, paca, piła ręczna Multipor oraz paca zębata 12 x 12 mm, która zapewnia uzyskanie optymalnej grubości nakładanej warstwy zaprawy – ok. 10 mm.

Wszystkie narzędzia oferowane przez Xella Polska można zakupić wygodnie przez internetowy sklep: https://sklep.xella.pl/. W ofercie sklepu są również akcesoria murarskie (łączniki do ścian, kotwy, gwoździe, wiertła), ubrania robocze, a także worki z systemowymi zaprawami. Zamówić można również szkolenie na budowie, np. inwestor może w ten sposób podnieść kwalifikacje swojej ekipy murarskiej, a właściciel firmy wykonawczej postawić na większy rozwój pracowników.

Stosowanie systemowych narzędzi Ytong Silka Multipor to szereg korzyści:

  • gwarancja wysokiej jakości wykonawstwa – zachowanie najwyższej dokładności podczas wykonywania prac murarskich,
  • krótszy czas budowy – szybsze wykonywanie wszelkich prac,
  • łatwość użycia – sprawne murowanie dzięki ergonomicznym narzędziom,
  • czysta budowa – ograniczenie pylenia, chlapania, rozlewania, a przy okazji zmniejszenie start materiałowych,
  • zgodne z normami zużycie zapraw – łatwe wykonywanie prawidłowej cienkiej spoiny dzięki odpowiednio dobranej wysokości zębów w systemowych kielniach Ytong i Silka,
  • bezpieczeństwo pracy – zminimalizowanie ryzyka wystąpienia wypadku.

Dowiedz się więcej o systemowych narzędziach Ytong Silka Multipor: https://www.ytong-silka.pl/pl/docs/ulotka.pdf

nformacje o firmie

Xella Polska sp. z o. o. jest pionierem energooszczędnych rozwiązań w budownictwie. Producent markowych wyrobów Ytong i Silka – systemu białych bloków ściennych o wysokich parametrach cieplnych i wytrzymałościowych, które pozwalają szybko i sprawnie wznosić budynki o różnym przeznaczeniu: od domów jedno- i wielorodzinnych, po wielkoskalowe obiekty przemysłowe i komercyjne. Ytong Energo+ to jeden z nielicznych materiałów na rynku, który pozwala wznosić jednowarstwowe ściany spełniające najwyższe wymagania termiczne. Xella to również producent innowacyjnego systemu ociepleń Multipor, który można stosować od wewnętrznej strony ścian, co ma znaczenie w przypadku termomodernizacji zabytkowych obiektów.

Xella Polska zatrudnia około 680 osób w całym kraju, dysponuje 12 nowoczesnymi zakładami produkcyjnymi. Spółka prowadzi sprzedaż poprzez sieć dystrybucji na terenie Polski oraz w krajach takich jak: Ukraina, Litwa, Łotwa, Estonia oraz w Obwodzie kaliningradzkim.

Priorytetami Xelli są jakość produkcji oraz innowacja. Firma stale udoskonala swój asortyment, wprowadzając nowe produkty o coraz wyższych parametrach technicznych.

Xella rozwija również autorski program edukacyjny dla wykonawców i projektantów – Akademię Profesjonalnego Budowania. Rozbudowany program szkoleniowy realizowany jest w całorocznych Centrach Szkoleniowych Ytong Silka Multipor zlokalizowanych przy zakładach Xelli.

Poprzedni artykułPoradnik inżyniera. Ochrona przeciwpożarowa przepustów instalacyjnych
Następny artykułPołączenie, jakiego nie znacie. speedE® – rewolucja w branży narzędzi ręcznych

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj