Izolacja Pianką PUR – ochroń swój dom przed podwyżkami cen ogrzewania dzięki szybkiej izolacji

0

Do zimy zostało już niewiele czasu. Chcesz zdążyć ocieplić swój dom? Z pomocą przyjdzie Ci technologia izolacji pianą poliuretanową!

Ta zima będzie z pewnością trudna dla wielu polskich gospodarstw domowych ze względu na drastyczne podwyżki cen ogrzewania. Coraz więcej Polaków chce ograniczyć te koszty poprzez ocieplenie swojego budynku. Szukasz szybciej i skutecznej technologii izolacyjnej? Poznaj izolację pianą poliuretanową!

Dlaczego izolacja pianą PUR?

Kilka najważniejszych argumentów przemawiających za tą technologią to między innymi:

  • szybkość wykonania – ocieplenie poddasza średniej wielkości domu zajmie zaledwie kilka godzin. Jest to szybkość realizacji nieporównywalna z żadną inną technologią o szerokim zastosowaniu. Śpieszysz się przed zimą? Piana PUR jest dobrym rozwiązaniem,
  • skuteczność – testy laboratoryjne wykazują, że określona grubość izolacji pianą PUR zagwarantuje lepszą efektywność niż taka sama grubość styropianu lub wełny. Dzięki temu Twój dom może być jeszcze skuteczniej ocieplony, co przełoży się na jeszcze niższe rachunki za prąd!
  • cena – biorąc pod uwagę efektywność izolacji oraz szybkość wykonania, izolacja pianą to bardzo ekonomiczny wybór! Szczególnie jeśli weźmiesz pod uwagę korzyści w okresie kilkunastu lat. Takiego zwrotu z inwestycji nie uzyskasz na żadnej lokacie.

Piana poliuretanowa – charakterystyka

Czym właściwie jest piana poliuretanowa? Spytaliśmy o to ekspertów – Macieja Matuszyka oraz Patryka Radajaka z firmy Matuszyk & Radajak:
„Pianka Poliuretanowa to materiał izolacyjny, który na dobre zagościł na polskim rynku budowlanym. Jego doskonałe parametry techniczne zapewniają nam idealną hydroizolację, izolację akustyczną oraz termoizolację. Izolacje natryskowe pianką znajdują zastosowanie w budynkach mieszkalnych jak i przemysłowych.

Pierwsze ocieplenia pianką poliuretanową wykonywano już około 50 lat temu, od tego czasu, ten rodzaj izolacji jest najlepszym i najtrwalszym sposobem na ocieplenia budynku. W miejscu zastosowania, wytwarza warstwę izolacyjną pozbawioną mostków termicznych, stanowi jednocześnie paroizolację – jest nienasiąkliwa. Jest odporna na agresywne środowisko chemiczne. Sposób wytwarzania tego izolatora eliminuje połączenia, które są słabą stroną wszelkich innych izolacji. Jako jedyny izolator zachowuje niezmienne parametry fizyczne w czasie. Odpowiedni dobór grubości warstwy piany wyklucza powstawanie tzw. punktu rosy.”

Jak wybrać mądrze firmę do wykonania izolacji pianą PUR?

Sama technologia to nie wszystko. Należy pamiętać również o kilku podstawowych zasadach, dzięki którym będziesz mieć pewność, że wybrana przez Ciebie firma spełni Twoje oczekiwania!

  1. Sprawdź dotychczasowe realizacje – jeśli firma nie pokazuje swoich realizacji lub prezentowane realizacje pozostawiają wiele do życzenia, to lepiej odpuść sobie dalsze rozmowy z takim podwykonawcą. 
  2. Zapoznaj się z opiniami klientów – opinie pozostawione w Internecie lub pisemne rekomendacje to najlepsza wizytówka specjalistów. Przeczytaj dostępne referencje, by ocenić poziom zadowolenia poprzednich Klientów danej firmy.
  3. Doświadczenie – jeśli firma wykonująca izolację pianą PUR wykonuje izolacje nie tylko poddaszy, ale również np. dachów płaskich, to w większości przypadków będzie to firma o dużym doświadczeniu. Skąd ten wniosek? Izolacja dachów płaskich wymaga dużo większej dokładności i umiejętności niż ma to miejsce w przypadku izolacji poddasza. To ważna porada, którą warto zapamiętać!

Podsumowanie

Do zimy zostało niewiele czasu! Jeśli chcesz obniżyć swojego rachunki za ogrzewanie, to nie zwlekaj i popraw efektywność swojego budynku. Piana poliuretanowa z pewnością spełni Twoje oczekiwania!

Poprzedni artykułOgrodzenia panelowe: z czym to się je?
Następny artykułDo jakich pomieszczeń szare panele podłogowe?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj