Wszystko o parawanach prysznicowych

0

Urządzając łazienkę trzeba sobie odpowiedzieć na wiele ważnych pytań i dobrać do niej odpowiednie wyposażenie oraz dodatki. Jednym z ważniejszych pytań jest to, czy wybieramy kabinę prysznicową, czy wannę. Istnieje również tzw. parawan nawannowy, który łączy te dwie funkcje.

Co to jest parawan nawannowy i jak go odpowiednio dobrać?

Niestety nie każdy ma łazienkę na tyle dużą, aby pomieścić zarówno wannę, jak i prysznic, choć oba rozwiązania mogą być bardzo funkcjonalne. Niewielka łazienka zmusi nas do wyboru jednego lub drugiego. Wybierając wannę nie musimy rezygnować z funkcji prysznica, wystarczy dokupić do niej parawan. Na rynku istnieje kilka rodzajów parawanów nawannowych. Wśród nich możemy znaleźć te lepsze, jak i gorsze, jakościowo. Aby nasze produkty spełniały wszystkie wymagania i świetnie wyglądały przez długi czas, jest kilka ważnych parametrów, na które należy zwrócić uwagę przed zakupem. Po pierwsze wielkość – powinna pasować do możliwości łazienki, samej wanny oraz preferencji domowników. Parawany nawannowe dostępne są w wersjach jedno-, dwu-, trzy-, cztero-, a nawet pięcioczęściowych.

Poszczególne parawany różnią się także sposobem otwierania elementów, materiałem wypełnienia, kolorem profilu oraz kolorem wypełnienia szklanego lub plastikowego. Polecany przez ekspertów ekran wykonany jest z bezpiecznego szkła hartowanego. Dzięki zastosowaniu tego materiału bardzo małe elementy szklane nie mogą sobie zrobić krzywdy nawet w przypadku całkowitego stłuczenia szkła. Jest to szczególnie ważne, gdy z łazienki korzystają dzieci lub osoby starsze. Parametrem, na który należy zwrócić uwagę, jest powłoka ochronna szkła. Powłoka jest hydrofobowa, więc brud nie osadza się na powierzchni, tylko spływa wraz z wodą. Rozwiązanie to jest bardzo praktyczne i minimalizuje czas czyszczenia parawanu.

Które parawany najczęściej wybieramy?

Wśród dostępnych na rynku modeli parawanów nawannowych jedne cieszą się większą popularnością, a inne zaś niewielką. Poniżej przedstawiono najczęstsze opcje wybierane do polskich łazienek, różnice między nimi to otwieranie ich oraz składanie.

Parawany nawannowe wahadłowe – wybierane są do wanien o kształcie prostokątnym. Są to jednoczęściowe parawany, charakteryzujące się tym, że tafla szkła obraca się wokół własnej osi.

Parawany nawannowe harmonijkowe – składają się z dwóch lub więcej elementów. Wybór ilości części zależy od osobistych preferencji, i co najważniejsze, wielkości wanny. Po złożeniu ekran nie zajmuje miejsca i nie ma problemu z jego montażem.

Parawany nawannowe przesuwne – modele te nadają się do wszystkich typów wanien, co jest ich największą zaletą. Podobnie jak te opisane powyżej mogą składać się z jednego lub kilku elementów.

W celu odpowiedniego doboru parawanu nawannowego, profesjonalnego doradztwa oraz wysokiej jakości tego rodzaju wyposażenia łazienkowego polecana jest firma Świat Łazienek.

Poprzedni artykułRóżnorodność osłon okiennych: rolety, żaluzje, plisy, zasłony
Następny artykułJakie meble ogrodowe wybrać?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj