Markiza tarasowa czy zadaszenie – co jest lepsze?

0

Posiadanie domu jedno- lub wielorodzinnego z tarasem jest marzeniem wielu osób. Jeśli należysz do grona tych szczęśliwców, możesz codziennie cieszyć się spędzaniem czasu na świeżym powietrzu. Dobrze zaaranżowany taras jest miejscem wypoczynku dla całej rodziny oraz odwiedzających Cię osób. Dzięki dobrze dobranemu typowi zadaszenia to miejsce staje się jeszcze bardziej funkcjonalne i staje się ulubioną przestrzenią domowników od wiosny do nawet późnej jesieni. Jakie zadaszenie wybrać, tak aby było jednocześnie praktyczne oraz estetyczne?

Jakie zadaszenie tarasu wybrać?

Taras bez wątpienia pozwala rodzinom spędzać dużo czasu na świeżym powietrzu. Na początku wiosny oraz w trakcie jesieni kwestia nadmiernego nasłonecznienia nie jest brana pod uwagę, ponieważ jest to czas, kiedy ludzie są spragnieni promieni słonecznych. Problem zaczyna się w miesiącach typowo letnich (od czerwca do sierpnia), w momencie gdy słońce najbardziej daje się we znaki. Kiedy temperatury dochodzą do trzydziestu stopni, na tarasie bez odpowiedniego zadaszenia, panują warunki, które nie zachęcają do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Kolejnym aspektem związanym z warunkami atmosferycznymi są opady deszczu. Jak wiadomo, pogoda bywa kapryśna i chociaż nikt nie zamierza siedzieć na tarasie podczas ulewy i burzy, to z pewnością wiele osób doceni to, że przy dobrym zadaszeniu nie będą musieli zbierać prania i chować mebli w pośpiechu.

Kolejną, istotną zaletą inwestycji w zadaszenie tarasu jest mniejszy stopień nagrzewania się pomieszczeń będących w bezpośrednim sąsiedztwie tej części domu. Te pokoje nagrzewają się, ponieważ promienie słoneczne padają bezpośrednio na szyby w oknach. Kiedy pojawia się zadaszenie, to na nie w pierwszej kolejności pada słońce. Takie rozwiązanie gwarantuje zatem podniesienie komfortu osób przebywających wewnątrz domu oraz znacznie obniża koszty związane z klimatyzacją. To właśnie pomieszczenia w pełnym słońcu generują najwięcej nadmiernych zysków ciepła.

Markiza tarasowa

W ciągu ostatnich kilku lat jedno z rozwiązań zadaszeń stało się niezwykle popularne – jest to markiza. Wrocław, Warszawa, Kraków, Gdańsk – to tylko niektóre z miast, w których znajdziesz profesjonalne sklepy zajmujące się montażem wspomnianej instalacji. Markiza jest skutecznym sposobem na zapewnienie cienia na tarasie oraz chroni osoby i przedmioty znajdujące się na jego powierzchni przed zmoknięciem w trakcie deszczu. Poszycie tego rozwiązania jest najczęściej wykonane z wysokiej jakości, wodoodpornych materiałów. Dodatkowo markizę możesz w pełni dostosować do swoich preferencji estetycznych – zmienić kolor materiału oraz stelażu. Kolejną zaletą omawianej instalacji jest fakt, że montaż odbywa się niezwykle szybko, dzięki czemu już po kilku dniach od zakupu możesz cieszyć się wysokiej jakości produktem.

Stałe zadaszenie tarasu

Kolejnym rozwiązaniem jest stałe zadaszenie tarasu, które wymaga dobrze przemyślanego projektu, ponieważ w odróżnieniu od markizy tego typu instalacji nie da się zwinąć, kiedy warunki atmosferyczne tego wymagają. Stałe zadaszenie musi być więc bardzo odporne, ponieważ tylko wtedy zniesie skrajne warunki takie jak upały i mrozy. Warto zwracać uwagę na materiały, z których będzie ono wykonane oraz na doświadczenie fachowców, którzy będą odpowiedzialni za montaż rozwiązania.

Poprzedni artykułGrzejniki łazienkowe wcale nie muszą być nudne!
Następny artykułWszystkie etapy remontu salonu, trudna modernizacja pomieszczenia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj