Nowoczesne systemy wentylacji

0
rekuperacja wentylacja mechaniczna toruń

Budowa domu to spore wyzwanie. To inwestycja na lata, dlatego warto zainstalować systemy, które pozwolą nam zaoszczędzić w przyszłości nerwów i pieniędzy. Nowoczesne rozwiązania jakie oferują nam firmy, są dużo efektywniejsze od tych przestarzałych, które często nie zdają egzaminu. Instalacje takie jak wentylacja czy klimatyzacja, nie pozostają obojętne również dla naszego zdrowia.

Rola wentylacji w pomieszczeniach

klimatyzacja toruń

Dlaczego wentylacja w domu jest tak istotna? Przede wszystkim ma ona wpływ na nasze zdrowie. Bez wymiany powietrza w domu pojawia się wilgoć, a stąd już tylko mały krok do tworzenia się zarodników pleśni. Zła jakość powietrza to początek chorób. Wśród społeczności coraz częściej obserwuje się objawy alergii i zwiększoną częstotliwość zachorowań na astmę. Dlatego tak ważne jest, by dbać o dobry klimat w swoim własnym domu. Dzięki sprawnie działającej wentylacji pozbywamy się również dwutlenku węgla a także toksyn, które wydzielane są w naszym mieszkaniu. Zwykła wentylacja grawitacyjna to już przestarzały wynalazek. Nie filtruje powietrza, wymienia go zdecydowanie mniej niż nowoczesne systemy oraz powoduje duże straty ciepła zimą. Rozwiązanie to sprawdzało się, kiedy w domu były stare, drewniane i nieszczelne okna. W obecnych czasach zamiast tradycyjnych rozwiązań lepiej stosować te bardziej nowoczesne .

Zalety montażu rekuperatora

rekuperacja

Wśród nowoczesnych metod wentylacji znajduje się przede wszystkim wentylacja mechaniczna i rekuperacja. Wentylacja mechaniczna napędzana jest silnikiem elektrycznym. Działa niezależnie od pogody i mamy nad nią pełną kontrolę, w odróżnieniu od wentylacji grawitacyjnej. Wyposażona jest w specjalne filtry, które wyłapują wszelkie zanieczyszczenia, co niewątpliwie przyczynia się do zwiększenia komfortu. Najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie wentylacji z odzyskiem ciepła. Nowe budynki, tak jak i te remontowane są coraz bardziej energooszczędne.

Wentylacja mechaniczna

Szczelne okna i drzwi zapobiegają stratom ciepła, jednak pogarszają tym samym jakość powietrza i uniemożliwiają właściwą jego wymianę. Z pomocą przychodzi wentylacja mechaniczna, rozbudowana dodatkowo o rekuperator. Zasysane z zewnątrz powietrze przechodzi kanałami wentylacyjnymi do rekuperatora, a następnie przeprowadzane jest przez wymiennik ciepła, gdzie odbierana jest energia z powietrza wywiewanego z pomieszczeń. Taki system zapewnia stałą cyrkulację bez strat energii. W ten sposób na bieżąco pozbywamy się nie tylko zapachów z pomieszczeń, ale przede wszystkim bakterii, wirusów i grzybów. To również świetny sposób na pozbycie się cząsteczek kurzu i niedopuszczenie do pojawienia się smogu. Regularna wymiana filtrów pozwoli cieszyć się stałym dopływem świeżego powietrza, pozbawionego wszelkich zanieczyszczeń. Zakupiony przez nas sprzęt dobrej jakości pozwoli na bezproblemowe użytkowanie. 

Montaż rekuperatorów w Toruniu

rury do wentylacji

Zamontowanie systemu z odzyskiem ciepła z pewnością niesie za sobą szereg korzyści. System rekuperacji to obniżenie kosztów ogrzewania budynku nawet o 30%. Ceny rekuperatorów różnią się w zależności od tego, z jaką działają wydajnością. Do wyboru mamy centrale wentylacyjne z wydajnością od 200 do ponad 800 metrów sześciennych na godzinę. Przed zakupem odpowiedniego sprzętu należy porozmawiać ze sprzedawcą, który doradzi jakie parametry będą odpowiednie dla danego budynku. Do montażu warto zatrudnić sprawdzoną ekipę, specjalizującą się w instalacji tego typu rozwiązań. Jest to inwestycja na lata, która pozwala na spore oszczędności, ale przede wszystkim zwiększa komfort mieszkańców.

Wentylacja mechaniczna z rekuperacją to brak hałasów i przeciągów. Dzięki niej unikniemy ciągłego otwierania okien i ochładzania przy tym pomieszczeń, a także zniwelujemy pojawianie się niechcianych owadów. System jest świetnym rozwiązaniem zwłaszcza w dużych miastach, gdzie poziom zanieczyszczeń jest większy. To przede wszystkim obniżenie poziomu dwutlenku węgla i pozbycie się problemu grzybów i pleśni w miejscach szczególnie narażonych na zawilgocenie. Brak wad powoduje, że na tę chwilę jest to najlepsze rozwiązanie dla domu. Chcesz się dowiedzieć więcej sprawdź www.klima-hurt.pl.

Poprzedni artykułZnaczenie robót ziemnych w budownictwie
Następny artykułNa czym polega wentylacja przeciwpożarowa? Najważniejsze informacje

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj