Zabudowa furgonów. Jak wykonuje się samochody do zadań specjalnych?

0

Pojazdy dostawcze wyposażone w dużą przestrzeń załadunkową z tyłu mogą być używane nie tylko do przewożenia ładunków. Także mogą one stać się przenośnymi warsztatami, laboratoriami czy studiami telewizyjnymi. W tym celu przeprowadza się zabudowę furgonów – dzięki temu, że jest tworzona na indywidualne zamówienie, może w pełni odzwierciedlać potrzeby klienta.

Furgon o specjalnym przeznaczeniu

Samochód dostawczy wyposażony w furgon, czyli zamknięte nadwozie ze sztywnym dachem i ścianami oraz otwieranymi drzwiami z tyłu albo z boku są bardzo popularne w wielu branżach. Używane są one między innymi jako pojazdy dostawcze czy też do przewozu osób. Jednak to jeszcze nie wszystkie możliwości, ponieważ poprzez profesjonalną zabudowę furgon może uzyskać dodatkowe zastosowanie. Furgon może stać się między innymi mobilnym warsztatem – znajdujące się w nim narzędzia oraz szafki przeznaczone do przechowywania potrzebnych materiałów pozwalają na prowadzenie prac w dowolnym miejscu. Także może być on wykonany jako miejsce do wykonywania prac laboratoryjnych – poboru oraz analizy próbek. Ponadto popularne są furgony telewizyjne, a nawet mieszkalne. Wobec tego wolna przestrzeń w furgonie może zostać zagospodarowana na wiele sposobów – tak aby spełniała indywidualne wymagania jego użytkowników.

Zabudowa furgonów – opcje

Dzięki pracom jak zabudowa furgon może uzyskać dowolne wykończenie. Wśród prowadzonych prac znajdują się między innymi:

  • Wykończenie podłogi – pokrycie jej specjalnymi sklejkami, materiałami antypoślizgowymi.
  • Listwy progowe – zabezpieczenie listew w miejscu, w którym znajdują się drzwi tylne oraz boczne.
  • Boki – odpowiednie wykończenie ścian w furgonie, na przykład z użyciem sklejek.
  • Nadkola – zabezpieczenie ich z użyciem wzmocnionych blach, listew.
  • Wyposażenie wewnętrzne – montaż stołów, biurek, mebli do przechowywania oraz innych elementów

Jako że zabudowa furgonów wykonywana jest na zamówienie, firma świadcząca tego typu prace może zapewnić swoim klientom kompleksową obsługę obejmującą przygotowanie projektu zabudowy oraz jej wykonanie na bazie dobranych wspólnie materiałów, technologii. To gwarantuje, że zabudowa będzie spełniała wszystkie wymagania. Dodatkowo, w zabudowanych już furgonach można wprowadzać też modyfikacje.

Kto wykonuje zabudowę furgonów?

Aktualnie zabudowa furgon jest realizowana przez wiele firm posiadających w tej właśnie branży duże doświadczenie i wiedzę. Warto zatem zwrócić się do specjalistów, aby otrzymać samochód, który będzie mógł idealnie sprawdzić się do zadań specjalnych.

Poprzedni artykułBank głosów: czym jest i jak z niego korzystać?
Następny artykułJak przykleić fototapetę?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj