Zabrudzona elewacja. Jak poradzić sobie z tym problemem?

0

Zabrudzone ściany domu oraz podjazd to bardzo powszechny problem – zwłaszcza w miastach. Na szczęście istnieją skuteczne sposoby na to, by mycie elewacji było szybkie i skuteczne. Wyjaśniamy, na czym one polegają i podpowiadamy, komu zlecić mycie kostki brukowej oraz zewnętrznych części budynku.

  1. Skąd biorą się zabrudzenia elewacji i bruku?
  2. Skuteczne mycie elewacji i kostki brukowej
  3. Komu zlecić mycie kostki brukowej i ścian?

Zabrudzenia pojawiające się na elewacji to problem, który dotyczy każdego właściciela domu i administratorów obiektów użyteczności publicznej. Kurz, błoto i drobinki spalin osadzające się na ścianach znacznie obniżają walory estetyczne budynku i sprawiają, że w skrajnych sytuacjach ten prawie nie przypomina pierwotnego stanu. Co ważne, nie istnieje żaden skuteczny sposób na to, by ich uniknąć. Dostępne są jednak metody, dzięki którym można szybko i tanio pozbyć się kurzu, zacieków oraz plam różnego pochodzenia.

Skąd biorą się zabrudzenia elewacji i bruku?

Zabrudzenia pojawiające się na elewacji mogą mieć różne przyczyny. Najczęściej odpowiadają za nie zanieczyszczenia powietrza – dlatego najbardziej narażone są budynki zlokalizowane w pobliżu dróg i zakładów przemysłowych, a także na obszarach z dużą emisją spalin z pieców. Zabrudzenia elewacji mogą też być wynikiem aktywności mikroorganizmów takich jak grzyby czy glony. W największym natężeniu pojawiają się one na domach z drewnianą elewacją położonych blisko jeziora, rzeki lub mokradeł.

Skuteczne mycie elewacji i kostki brukowej

Szorowanie ścian budynku nie jest najlepszym rozwiązaniem. Przede wszystkim ze względu na niską efektywność tej metody, po drugie zaś – z uwagi na to, że w ten sposób nie uda się usunąć wszystkich zabrudzeń. Dużo lepszym rozwiązaniem okaże się więc mycie elewacji i kostki brukowej za pomocą myjki wysokociśnieniowej. Szczególnie dobre efekty przyniesie w połączeniu ze środkami myjącymi oraz dezynfekującymi powierzchnię, które opóźnią rozwój drobnoustrojów.

Komu zlecić mycie kostki brukowej i ścian?

Nie każdy z nas dysponuje myjką ciśnieniową. By mycie kostki brukowej oraz elewacji budynku było skuteczne, potrzebne będą ponadto specjalne preparaty, a w przypadku wysoko położonych powierzchni – także podnośnik lub sprzęt alpinistyczny wraz z odpowiednimi umiejętnościami. To najlepszy powód, by zadanie powierzyć specjalistom. Dzięki temu unikniesz ryzyka związanego z nieprawidłową obsługą sprzętu i zyskasz gwarancję, że elewacja budynku będzie absolutnie czysta, a efekty utrzymają się naprawdę długo.

Poprzedni artykułOczyszczalnia ekologiczna jak działa?
Następny artykułSzablony malarskie – jak z nich korzystać?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj