Wybór dewelopera – ważny krok do zakupu mieszkania w Krakowie

0

Każdy, kto decyduje się na zakup nowego mieszkania w Krakowie, zastanawia się nad wyborem dewelopera, z którym opłaca się nawiązać współpracę. Kluczowe znaczenie dla przyszłych nabywców ma wiarygodność takiej firmy – na co trzeba zwracać uwagę?

Doświadczenie

Doświadczenie to jedno z kluczowych kryteriów wyboru dewelopera. Trzeba koniecznie sprawdzić, jakie inwestycje mieszkaniowe w Krakowie dana firma już zrealizowała i jakie przedsięwzięcia ma w planach. Nie zaszkodzi też zasięgnąć opinii klientów, które miały już sposobność skorzystać z jej usług – najlepiej uzyskać polecenie od kogoś znajomego. W kontekście doświadczenia dewelopera często wspomina się o jego stażu – to, jak długo prowadzi działalność, także ma znaczenie. Warto zapoznać się z informacjami zamieszczonymi na stronie internetowej danej firmy.

Sytuacja finansowa

Dużo o wiarygodności dewelopera jest w stanie powiedzieć jego sytuacja finansowa. Eksperci z firmy Ekopark przypominają, że osoby zainteresowane kupnem mieszkania mają prawo zażądać od wybranego dewelopera sprawozdań finansowych z ostatnich dwóch lat. To pozwala szybko ocenić daną firmę pod kątem wypłacalności – istotne jest przy tym to, w jaki sposób finansuje ona swoje inwestycje. W tym obszarze są dwie opcje do wyboru – a zatem środki własne lub kredyty.

Stan prawny terenu pod budowę

Deweloper powinien dysponować prawami własności do działek, na których buduje osiedla mieszkaniowe. To kolejny aspekt wymagający rzetelnej weryfikacji. Nabywca musi mieć stuprocentową pewność, że nie kupuje przysłowiowego kota w worku.

Oferta

W omawianym kontekście nie sposób oczywiście pominąć tak ważnej sprawy, jak oferta dewelopera. Powinna ona odpowiadać klientowi pod kątem zawartości i ceny. Wybór mieszkania jest kwestią bardzo indywidualną, niemniej wskazane jest, aby deweloper proponował rozmaite udogodnienia podnoszące atrakcyjność mieszkania. Przykładem mogą być w tym miejscu różne pakiety wykończeniowe dla mieszkań „pod klucz” – czyli gotowych do zamieszkania.

Poprzedni artykułOdszkodowanie za zalanie mieszkania – co zrobić, by odzyskać pieniądze?
Następny artykułRozważasz zakup mieszkania na Mokotowie? Sprawdź, dlaczego warto to zrobić!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj