Wpływ cynku na stal

0
Cynkowanie ogniowe

Dzięki temu, że cynk i stal dobrze się ze sobą łączą, w procesie tak zwanego cynkowania ogniowego mogą powstawać w przyszłości stabilne konstrukcje, wykorzystywane głównie w przemyśle.

Co można uzyskać w procesie cynkowania ogniowego?

Cynk i stal to materiały stabilne oraz bezpieczne. Kiedy połączy się je ze sobą zachodzi proces jakim jest cynkowanie ogniowe, wynikające z bezpośredniego nakładania mechanicznie wytrzymałej powłoki cynku na stal. Wówczas powłoka cynku wytwarza się po obu stronach stali, wraz z zewnętrzną i wewnętrzną powierzchnią profili zamkniętych. Jest to możliwe do osiągnięcia, gdyż cynk bardzo dobrze przystaje do stali. Elementy konstrukcji powstałe w wyniku cynkowania ogniowego są odporne na korozję, ponieważ mechaniczne nakładanie powłoki cynku na stal wynika z zanurzenia w kąpieli płynnego cynku poszczególnych wyrobów ze stali. Takie wyroby najpierw się odtłuszcza, a później są trawione i topnikowane. Następnie, powleka się je cynkiem, co prowadzi do powstania stopu żelaza z cynkiem. Powłoka, jaką można uzyskać w ten sposób jest twarda, a także odporna na działanie czynników zewnętrznych. Sam stop żelaza nawet po uszkodzeniu powłoki może zabezpieczyć konkretny wyrób przed korozją.

Godne uwagi konstrukcje

Jeżeli ocynkowaną powierzchnię pokryje się powłoką lakierniczą lub malarską to będzie dodatkowa ochrona, o jeszcze silniejszych właściwościach antykorozyjnych. Konstrukcje, w których zostaną użyte takie elementy będą odporne na działanie szkodliwych warunków atmosferycznych. Oferta firmy Metaltech, z jaką można zapoznać się na metaltech.pl, dlatego uważana jest za jedną z atrakcyjniejszych w branży przemysłowej, gdyż tam wykorzystuje się właśnie te sprawdzone techniki łączenia cynku i stali. Im bardziej ktoś zapozna się z taką ofertą, tym bardziej może być pewien, że dobierze właściwe elementy do tych konstrukcji, z jakich później powstawać będą konkretne budowle. Między innymi z tego powodu zaleca się wybierać elementy posiadające odpowiednie certyfikaty bezpieczeństwa.

Poprzedni artykułJak wybrać meble do sypialni?
Następny artykułDiamentowe czy borazonowe – jakie ściernice wybrać?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj