Wózki widłowe wysokiego składowania, wózki vna i wózki reach truck

0

Wózki widłowe wysokiego składowania są niezwykle pomocnym narzędziem do utrzymywania porządku na magazynie. Ich funkcje i konstrukcja umożliwiają sprawne przechowywanie nawet na dużych wysokościach, dzięki czemu przydatne mogą się okazać szczególnie na magazynach o niewielkiej powierzchni.

Wózki wysokiego składowania – co je wyróżnia?

Wózki widłowe wysokiego składowania to narzędzia, bez których niemożliwa staje się praca w magazynach wysokiego składowania. Są to pojazdy stosowane często do transportu bliskiego, wykorzystywane w głównej mierze do pracy na powierzchniach magazynowych. Należą do urządzeń bliskiego transportu, a ich głównym zadaniem jest zoptymalizowanie składowania różnego rodzaju towarów na często trudno dostępnych, wysokich regałach. Dzięki użytej do ich produkcji zaawansowanej technologii, wózki wysokiego składowania zaliczane są do jednych z bardziej wydajnych wózków widłowych.

Wózki te posiadają zwykle udźwig od 1 do 3 ton, a dzięki swojej konstrukcji ich maksymalna wysokość unoszenia może przewyższać nawet 12 metrów. Wyróżnia je także łatwość w przewożeniu nawet bardzo długich ładunków, a także funkcje umożliwiające sprawne i bezproblemowe rozkładanie ładunków na najwyższych regałach. Ich dodatkowym plusem jest bezpieczność użytkowania, możliwa do uzyskania dzięki zastosowaniu odpornych na zniszczenie elementów konstrukcyjnych, wśród nich osłony dachu, których celem jest zabezpieczenie znajdującego się w wózku wysokiego składowania operatora.

Wózki widłowe VNA, ich konstrukcja i zastosowanie

Wózki widłowe VNA cechuje niezwykle wysoka przepustowość. W połączeniu z bezpiecznymi procesami związanymi z ich obsługą stają się wózkami umożliwiającymi wydajną pracę nawet w ograniczonej przestrzeni. Zostały stworzone w celu zaspokojenia potrzeb pracy w wąskich przejściach i korytarzach o szerokości około 1800 mm. Jest to możliwe dzięki niewielkim rozmiarom i wysokiej wydajności.

Wózki widłowe wysokiego składowania VNA posiadają wydajne silniki do wspomagania jazdy i unoszenia ładunków, co umożliwia przemieszczanie się maszyny i podnoszenie przedmiotów w tym samym czasie. Dzięki temu użytkownik zyskuje pewność, że ładunek zostanie umieszczony w miejscu docelowym szybko, sprawnie i bezpiecznie.

Wózki widłowe Reach Truck

Wózki widłowe Reach Truck to ze względu na swoją konstrukcję jedne z najczęściej stosowanych wózków wysokiego składowania. Posiadają one boczną konstrukcję, z fotelem operatora umieszczonym prostopadle do kierunku, w którym porusza się pojazd, przez co często nazywane są wózkami bocznymi, jednak prawidłowa nazwa tych wózków wzięła się od „wysięgu masztu”, czyli reach truck. Ich cechą charakterystyczną jest zwarta budowa, dzięki niej wózki widłowe wysokiego składowania typu Reach Truck mogą posiadać niewielkie rozmiary przy wysokiej wydajności ich użytkowania. Są także niezwykle sprawne w poruszaniu się nawet po niewielkich korytarzach i wąskich przejściach magazynu czy zaplecza.

Jest to nieskomplikowany w użyciu i praktyczny pojazd, przeznaczony do prostych zadań. Wózki Reach Truck są szczególnie przyjazne dla operatorów, którzy w ciągu swojego dnia pracy realizują wiele różnych czynności obsługowych.

Zastosowanie wózków wysokiego składowania

Wózki wysokiego składowania zapewniają duże ułatwienie w codziennym funkcjonowaniu magazynu. Ich konstrukcja sprawia, że najczęściej wykorzystywane są podczas procesów związanych z bliskim transportem towarów, a także jego składowaniem. Stosując je w magazynie, zyskujemy pewność, że cała praca i wszystkie czynności przebiegać będą sprawniej, co wpłynie pozytywnie na efektywność działania magazynu.

Tego typu modele stosowane są najczęściej do intensywnych i średnio intensywnych zadań, przy których wykonywaniu najistotniejsza jest duża zwrotność pojazdów oraz funkcja podnoszenia długich towarów na duże wysokości. Wózki wysokiego składowania znajdują swoje zastosowanie zarówno w branży odzieżowej, spożywczej, jak i przemysłowej. Świetnie sprawdzą się do transportu nietypowych ładunków o nieregularnych kształtach, takich jak elementy mebli, rury czy długie deski.

Poprzedni artykułOsłony na kable sposobem zabezpieczania przewodów. Zobacz, co należy wziąć pod uwagę przy zakupie!
Następny artykułNajczęściej popełniane błędy montażowe w instalacjach fotowoltaicznych

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj