Większa atrakcyjność domów od dewelopera

0

Na rozbudowanym rynku nieruchomości, gdzie konkurują małe firmy deweloperskie z gigantami, stawiającymi co rusz olbrzymie osiedla trzeba konkurować w każdy możliwy sposób. Jak konkuruje się o klienta pomijając lokalizację czy cenę? Czy istnieje w ogóle taki sposób? Tak i zdradzimy kilka elementów, które zwiększają atrakcyjność inwestycji!

Klimatyzacja

Niegdyś urządzenie, uważane za luksus lub dostępne tylko w budynkach użyteczności publicznej czy biurowcach, dziś ta technologia jest coraz częściej spotykana.

Montowana nie tylko w domach jednorodzinnych, ale także w blokach. Zapewni komfort w upalne dni, ale także pozwoli ogrzać pomieszczenie poza sezonem grzewczym w chłodniejszą noc. Jednakże ogrzewanie za pomocą klimatyzacji nie jest ekonomiczne, w takich przypadkach warto zastanowić się nad pompą ciepła i odpowiednimi odbiornikami ciepła!

Rekuperacja

Kolejnym elementem zwiększającym wartość, ale i atrakcyjność inwestycji jest skuteczna wentylacja, ale nie grawitacyjna, którą znamy, lecz mechaniczna. Do tego celu montuje się rekuperator, który wyciąga ogrzane powietrze z tzw “brudnych” pomieszczeń jak kuchnia i łazienka. Następnie odzyskiwane jest ciepło, zanieczyszczenia “wyrzucane” są poza dom. Z zewnątrz budynku pobierane jest powietrze, które jest filtrowane i oczyszczane, a następnie przesyłane do “czystych” pomieszczeń.

Instalacja rekuperacji daje wiele korzyści – m.in.: wietrzenie pomieszczeń bez hałasu, oczyszczanie powietrza z kurzu i innych zanieczyszczeń, ale przede wszystkim obniżenie kosztów ogrzewania poprzez odzysk ciepła.

Efektywne źródło ciepła – pompa ciepła

Ostatni element to efektywne i ekologiczne źródło ogrzewania. Pompa ciepła powietrzna czy gruntowa pozwala pozyskiwać ciepło z powietrze lub z gruntu, a następnie przekazywać je do naszej instalacji centralnego ogrzewania i / lub ciepłej wody użytkowej.

W tym celu nie potrzebujemy żadnego paliwa kopalnego, które musiałoby zostać spalone, lecz tylko i wyłącznie prąd. Najlepiej sprawują się z nowoczesnymi grzejnikami niskotemperaturowymi, ale także z ogrzewaniem płaszczyznowym czyli popularnym ogrzewaniem podłogowym.

Pompy ciepła są znacznie bardziej efektywne niż piece elektryczne, a przy tym bardziej ekonomiczne. Działają w ciszy, nie wymagają naszej obsługi i nie emitują szkodliwych dla naszego zdrowia gazów.

Większa atrakcyjność – większa wartość

Wpływając na atrakcyjność ukończonej inwestycji poprzez montaż niektórych z tych urządzeń, wpływasz na jej konkurencyjność, a przez to na jej wartość. Decydując się na montaż, wybierz mądrze! Postaw na sprawdzoną firmę, która nie urzeknie Cię wspaniałą ofertą lecz zapewni również sprawny serwis.

Poprzedni artykułInstalacje sanitarne Szczecin – sprawdź ofertę firmy Twój Instalator
Następny artykułDo czego służą wiertnice do betonu – zastosowanie i zalety

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj