Jak udekorować ogród na święta Bożego Narodzenia?

0

Dla tych, którzy uwielbiają święta Bożego Narodzenia i pragną jeszcze bardziej poczuć ten klimat przygotowaliśmy kilka wskazówek, jak udekorować ogród na ten wyjątkowy czas. Co prawda tradycja, w której każdy dom był mocno oświetlony obecnie odchodzi w niepamięć, ale nadal sporo osób przybiera swoje ogrody w sposób subtelny, minimalistyczny, ale równie efektowny. Bajecznie oświetlony ogród, a w nim krzewy iglaste przyprószone śniegiem to coś, co bez wątpienia od razu oczaruje nas świątecznym i niezwykle wyjątkowym klimatem świąt Bożego Narodzenia.

Oświetlone iglaki na święta

W ogrodzie tak naprawdę nie tylko iglaki, ale i wiele innych roślin czy nawet dekoracji idealnie nadaje się do tego, by w subtelny sposób zamontować ozdobne lampki.

Przeglądając wiele różnych inspiracji chociażby zagranicznych możemy zauważyć pewien trend, a mianowicie niby przypadkowo i z nieładem rozrzucone lampki na miniaturowych krzewach iglastych. Delikatnie białe oświetlenie doskonale prezentuje się na tle zielonych krzewów, które dodatkowo przyprószone śniegiem wyglądają niesamowicie, a przy tym nie wymagają większego zaangażowania.

Drzewa liściaste lub owocowe, a oświetlenie na Boże Narodzenie

W sklepach dostępny jest przeróżny wybór lampek choinkowych, węży świecących i wielu, wielu innych ozdób, które są odpowiednio przystosowane do montażu na zewnątrz. Dlatego też np. drzewa liściaste, z których opadły już liście warto oplątać świecącymi lampkami bądź świecącym wężem.

Jeśli w naszym ogrodzie znajduje się altana to jest to świetne miejsce do tego, aby ją pięknie oświetlić, a sam montaż ozdób świątecznych będzie niezwykle prosty.

Wianki i inne ozdoby świąteczne

W ostatnich latach bardzo popularne stały się wianki Bożonarodzeniowe, które wieszane są na drzwiach wejściowych i pięknie pełnią dekorację już przed wejściem. Wianki bądź inaczej nazywane – wieńce najczęściej wykonuje się z iglaków takich jak Sosna, Świerk, czy Jodła. Dodatkowo ozdobione dekoracjami takimi jak złote szyszki, czerwone wstążki czy inne dodatki to klimat prawdziwych świąt Bożego Narodzenia.

Renifery, Mikołaj czy bałwan

Przed wejściem do domu bądź w ogrodzie doskonale będą prezentowały się świecące renifery, Mikołaj czy bałwan, który zaprasza do wejścia do wewnątrz. Jest to również doskonałe rozwiązanie na balkon czy taras, gdzie możemy zawiesić Mikołaja wraz z delikatnymi światełkami lub postawić świecącego renifera i cieszyć się klimatem świąt Bożego Narodzenia.

Poprzedni artykułŁazienka w białej kolorystyce
Następny artykułNowoczesne ogrodzenie nowoczesnego budynku

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj