Toaleta przenośna a praca na budowie

0

Obowiązkiem pracodawcy jest zapewnienie pracownikom na budowie nie tylko bezpieczeństwa, ale również odpowiednich warunków sanitarnych. W miejscach, w których brakuje dostępu do bieżącej wody i kanalizacji, sprawdzi się przenośna toaleta.

Toalety przenośne a przepisy prawa

Zgodnie z artykułem 111 Rozporządzenia Rady Ministrów z 26.09.1997 roku w sprawie ogólnych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy firma budowlana musi zapewnić pracownikom dostęp do zaplecza sanitarnego. Jest to konieczne zwłaszcza w przypadku osób wykonujących zadania poza główną siedzibą przedsiębiorstwa. Do zadań pracodawcy należy zatem zagwarantowanie pracownikom urządzeń i pomieszczeń sanitarnych w takiej ilości, rodzaju i wielkości, aby były one dostosowane do liczby zatrudnionych osób, rodzaju i warunków pracy, a także stosowanych technologii.

Toalety przenośne na placu budowy

Najprostszym i najlepszym sposobem na zapewnienie pracownikom dostępu do odpowiednich miejsc i urządzeń higieniczno-sanitarnych jest postawienie przenośnych WC. Liczba toalet mobilnych na placu budowy jest zależna od liczby osób, które z nich korzystają, jak również od częstotliwości opróżniania. Zgodnie z normą BS6465-1:2006 zaleca się, aby na każde 7 osób przypadał jeden toi-toi, przy założeniu, że będzie on opróżniany raz w tygodniu.

Jaką toaletę mobilną wybrać na plac budowy?

Wybierając toaletę przenośną, zwróć uwagę na kilka ważnych aspektów. Przede wszystkim określ, w jakim miejscu będzie ustawiona kabina. W przypadku wielokondygnacyjnych budynków WC przenośne można postawić na konkretnym piętrze, co z pewnością przyczyni się do zwiększenia efektywności pracy zatrudnionych osób. Jeśli prace prowadzone są w terenie, to upewnij się, że WC nie przewróci się na grząskim, często błotnistym i nierównym podłożu.

Zwróć też uwagę na wielkość i wyposażenie kabiny. Określ, czy w środku powinna znajdować się, oprócz sedesu, również umywalka, a nawet prysznic. Zaleca się, aby toaleta zawierała też dozownik mydła lub płynu do dezynfekcji, co z pewnością poprawi poziom higieny. Ważne jest niezawodne oświetlenie, a w przypadku kabiny transportowanej na wyższe piętra – także specjalne zawiesie do podnoszenia jej na haku. Niezwykle ważną kwestią jest ponadto serwisowanie i sprzątanie toalety. Określ zatem, jak często firma oferująca wynajem WC powinna przyjeżdżać w celu opróżnienia i umycia kabiny.

Toalety przenośne – Katowice i Kraków

Planując prace budowlane, remontowe, rozbiórkowe bądź modernizacyjne, każdy deweloper czy przedsiębiorca budowlany powinien zawczasu zadbać o toalety przenośne Kraków czy Katowice to miasta, w którym właściwie przez cały czas prowadzone są tego rodzaju prace, więc mobilne toalety są bardzo potrzebne. Zamiast jednak kupować przenośne WC, lepszym rozwiązaniem jest ich wypożyczenie. W serwisie Śmieci.eu możesz zamówić potrzebne toalety przenośne Katowice, Kraków oraz okolice to obszar, na którym specjaliści z portalu pośredniczą w wynajmie i dostawie mobilnych kabin. Dzięki współpracy z najlepszymi dostawcami toalet w kraju, serwis gwarantuje bardzo atrakcyjne ceny oraz szeroki wybór różnych typów, wielkości i wyposażenia przenośnych toalet.

Poprzedni artykułHurtownia budowlana czy skład budowlany – co wybrać?
Następny artykułWycenianie nieruchomości – skorzystaj z błyskawicznej usługi online!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj