Jak szybko zbudować garaż?

1

Budowa garażu zazwyczaj kojarzy się z długotrwałym planowaniem oraz wysokimi kosztami. Jest to po części prawda, ale tylko w przypadku dużych i skomplikowanych budowli. Istnieje jednak duży szybszy oraz prostszy sposób na skonstruowanie garażu, który będzie funkcjonalny, a jednocześnie będzie wzbudzał zachwyt wśród sąsiadów. Do budowy takiego garażu niezbędne będą bloczki betonowe oraz zaprawa murarska. Niezbędne mogą okazać się również podstawę narzędzia.

Jak uniknąć formalności przed przystąpieniem do budowy?

Przed przystąpieniem do samej budowy warto wiedzieć, ze budowa garażu o powierzchni nie przekraczającej 35 metrów kwadratowych wymaga jedynie zgłoszenia w gminie lub powiecie. Inaczej sprawa ma się w przypadku garaży, które posiadają kilka modułów a ich powierzchnia przekracza wspomnianą wcześniej wartość. W tym przypadku konieczne będzie uzyskanie pozwolenia na budowę. Garaż w świetle prawa kwalifikuje się jako budynek, a więc będzie on podlegał takim samym rygorom. Należy więc zachować odpowiedni odstęp od sąsiedniej działki, a sam budynek powinien być w stanie technicznym, który umożliwia bezpieczne korzystanie z niego oraz przebywanie w nim. Wyjątkiem od opisanej wyżej sytuacji jest jedynie wiata garażowa. Tutaj w świetle prawa taka konstrukcja nie kwalifikuje się jako budynek, a tym samym nie musi spełniać norm opisanych w tym akapicie.

Jak zaplanować garaż betonowy?

Plany są jednym z najważniejszych elementów podczas budowy garażu betonowego. To właśnie ten element decyduje o tym, czy cały projekt jest skazany na porażkę, czy też nie. Jak stworzyć plan takiego garażu aby uniknąć niepotrzebnych komplikacji? Przede wszystkim należy pamiętać o tym, że garaż betonowy powinien znajdować się w znacznej odległości od innych budynków. Będzie to umożliwiało swobodniejsze poruszanie się po terenie posesji. Warto również zadbać o jakość drogi dojazdowej, która będzie prowadziła do garażu. Najlepiej, aby była to droga utwardzona, a na jej powierzchni nie powinny znajdować się kamienie. Postępując w ten sposób można zapobiec uszkodzeniu podwozia pojazdu.

Garaż betonowy – ja rozpocząć budowę?

Przede wszystkim należy pamiętać o tym, że do budowy garażu betonowego nie powinno się przystępować w pojedynkę. Podczas budowy warto skorzystać z pomocy kogoś, kto posiada jakieś doświadczenie w pracy na budowie. Pierwszym krokiem jest dokładne oznaczenie przestrzeni, na której docelowo znaleźć się ma garaż. Do tego celu użyć można zarówno kawałków drewna lub też taśmy. Przed przystąpieniem do budowy warto również oszacować, czy bloczki betonowe zostały dostarczone w odpowiedniej ilości. Zbyt mała liczba budulca może bowiem powodować opóźnienia w trakcie budowy.

Garaże betonowe – jak zbudować fundamenty?

Pierwszym krokiem na drodze do zbudowania garażu jest oczywiście skonstruowanie solidnych fundamentów. Garaże betonowe posiadają taki sam rodzaj fundamentów, jak ma to miejsce w przypadku innych budynków mieszkalnych. A więc tak samo jak w przypadku innych budynków mieszkalnych, także i tutaj należy najpierw wykopać podstawę do fundamentów, a następnie umieścić bloczki betonowe, połączone ze sobą zaprawą murarską. Podczas konstruowania fundamentów warto zwrócić uwagę na warunki atmosferyczne. Porywisty wiatr lub deszcz mogą skutecznie uniemożliwić budowę lub też ją znacznie opóźniać.

Garaże betonowe – jak zorganizować szybką budowę?

Budowa garażu betonowego może wydawać się pracochłonna. Istnieje jednak kilka rozwiązań technicznych, które umożliwiają przeprowadzenie szybkiej i sprawnej budowy. Największy wpływ na szybkość budowy ma liczba oraz doświadczenie budowniczych. Z tego względu najbardziej efektywnym sposobem budowy garażu jest wynajęcie zewnętrznej firmy, która szybko i sprawnie zajmie się budową garażu. Są jednak osoby, które konstrukcją garażu chciałyby zająć się samodzielnie. W tym przypadku najbardziej kluczowa jest dobra organizacja pracy. Budowa garażu powinna zaczynać się wcześnie rano, ponieważ zaprawa murarska, która jest spoiwem dla bloczków betonowych, będzie schła znaczniej szybciej w godzinach przedpołudniowych niż w godzinach wieczornych czy też nocnych.

Poprzedni artykułPiękno drewna i wytrzymałość gresu.
Następny artykułBudowa domku letniskowego – czy warto zamówić kontener?

1 KOMENTARZ

  1. Warto pomyśleć też o funkcjonalności takiego garażu. Można poza autem trzymać w nim jakieś narzędzia, węże ogrodowe itp. Polecam zamontować na ścianach haki garażowe. Tanie i banalne rozwiązanie, a znacznie zwiększa możliwości przechowywania nawet w takim niewielkim garażu z drewna. Pozdrawiam!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj