Styropian do ocieplania elewacji

0
Styropian do ocieplania elewacji

W naszym kraju budynki ociepla się głównie przy wykorzystaniu styropianu. Zastosowanie tego materiału budowlanego pozwala uzyskać oszczędność energii nawet na poziomie do 50 procent. Okazuje się, że jego wybór niekoniecznie jest tak prostą sprawą, aniżeli mogłoby się wydawać. Spowodowane jest to szerokim wyborem tego typu materiałów, które ze względu na rodzaje – oferują różne parametry.

Jaki styropian fasadowy warto wybrać?

Materiał ten w pierwszej kolejności odróżnimy po grubości, rodzaju krawędzi oraz po kolorze – może być on szary lub biały. Barwa w wysokim stopniu będzie dyktować o współczynniku przewodzenia ciepła. Biały kolor styropianu jest częściej wybierany w naszym kraju, aczkolwiek coraz częściej decydujemy się na szary (grafitowy).

Im niższy współczynnik przewodzenia ciepła tym mniejsze straty energetyczne. Styropian szary pod tym względem jest bezkonkurencyjny. Posiada najniższy współczynnik przewodzenia ciepła – z tego powodu jest świetnym izolatorem. Niestety szybko się nagrzewa – podczas ocieplania należy jak najszybciej pokryć go tynkiem. Podczas montażu latem należy stosować siatki cieniujące. Z pewnością jest to jedna z przyczyn – dla której chętniej wybieramy kolor biały styropianu.

Jednakże szary materiał cechuje się mniejszą grubością przy zachowaniu lepszego współczynnika przewodzenia ciepła. Z tego powodu ogranicza on w mniejszym stopniu doświetlenie okien przy pomocy promieni słonecznych. Przekłada się to dodatkowo na korzystniejsze docieplenie pomieszczeń.

Dlaczego ocieplanie styropianem jest tak popularne?

Stosowanie tego materiału jest również względnie tanim rozwiązaniem w porównaniu do innych metod ocieplania budynku. Styropian jest produktem o niskiej cenie, spowodowane jest to jego sposobem produkcji. Pamiętajmy, iż w 98 procent składa się on z powietrza, natomiast z 2 procent z polistyrenu spienionego. Przekłada się to na niską wagę, będącą znacznym ułatwieniem podczas wykonywania ocieplenia. Jest on łatwo obrabialny – co jest szczególną zaletą podczas przycinania go do odpowiednich wymiarów ścian budynku.

Styropian oprócz tego posiada również inne korzystne właściwości. Izoluje nie tylko ciepło, ale również wodę. Z tego powodu chroni on przed nadmiernym przenikaniem wilgoci.

Przy wyborze styropianu warto zdecydować się na materiały wyłącznie renomowanych producentów. Będzie on musiał przez długie lata chronić dany budynek przed utratą ciepła. Wybór dobrego styropianu będzie wiązać się z uniknięciem ewentualnych usterek, skutkiem będzie natomiast oszczędność energetyczna.

W przypadku planowania wykonania ocieplenia budynku, warto zapoznać się z ofertą sklepu Bricoman. Oferta styropianów dostępna jest pod adresem internetowym: https://www.bricoman.pl/materialy-budowlane/welna-styropian/styropian-do-elewacji elewacjihttps://www.bricoman.pl/materialy-budowlane/welna-styropian/styropian-do-elewacji

Poprzedni artykułNa co powinieneś zwrócić uwagę kupując mieszkanie z rynku pierwotnego?
Następny artykułWygodny i elegancki pokój dzienny – jak go zaaranżować?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj