Rolety zewnętrzne – dlaczego warto je stosować?

1

Okna to elementy niezbędne w budynku, ale nie można zostawić ich bez żadnych osłon. Zwykle myśli się o tym, co warto zawiesić od wewnątrz. Jednak czy od zewnątrz nie jest potrzebna żadna ochrona? Solidna osłona okna w postaci rolety zewnętrznej zapewnia ważne korzyści.

Co zyskujesz, wybierając roletę zewnętrzną?

Korzyści z wyboru osłon zewnętrznych widać najlepiej wtedy, gdy porówna się je z roletami umieszczanymi wewnątrz. Te drugie też mają zalety, ale nie zapewniają takiej ochrony. W jednym i w drugim przypadku zapewniona jest ochrona prywatności wieczorem po włączeniu świateł – nie widzą nas przechodnie i sąsiedzi. Oba rodzaje rolet mogą też chronić przed nadmiarem słońca, pozwalając na pracę i relaks w odpowiednich warunkach.

Są też korzyści specyficzne dla rolet zewnętrznych. Jeśli spojrzy się na stronę renomowanego producenta rolet zewnętrznych, firmy Karnix https://www.karnix.pl/rolety-zewnetrzne.html, można zauważyć, że są dwa typy takich osłon okiennych: podtynkowe i natynkowe. Różnią się od siebie głównie sposobem i właściwym momentem dla montażu.

Jeśli chodzi o zalety rolet zewnętrznych, to są one właściwe dla obu typów. Roleta zewnętrza zapewnia ochronę termiczną, latem znakomicie chroniąc przed wysokimi temperaturami. Dla osób, dla których upały są bardzo dokuczliwe, taka ochrona od zewnątrz jest bardzo potrzebna. Rolety nie tylko zablokują nadmiar słońca przed wpadaniem do pomieszczenia, ale i ochrona przed nagrzaniem jest dużo skuteczniejsza niż to, co zapewnia osłona wewnętrzna. Rolety zewnętrzne zatrzymują ciepło, zanim jeszcze dotrze do szyby, zimą zaś izolują pomieszczenia od chłodnego powietrza. Pomagają tym samym w obniżaniu wysokości rachunków związanych z ogrzewaniem budynku!

Decydując się na rolety zewnętrzne, zyskuje się także większy spokój. Nie są to co prawda właściwości antywłamaniowe, ale to solidne osłony, które trudno sforsować. Zapewniają ochronę domowi i ludziom, którzy w nim się znajdują.

Rolety elewacyjne i wygląd budynku

Korzyści z wyboru rolet zewnętrznych są nie tylko praktyczne. Dzięki nim budynek prezentuje się lepiej, bardziej reprezentacyjnie. Wybierając określony kolor rolet, modyfikuje się jego charakter. Inaczej prezentuje się dom z brązowymi roletami, a inaczej np. z szarymi. W pierwszym przypadku stanie się bardziej ciepły. Szare rolety zewnętrzne dodadzą mu nowoczesnego charakteru. Białe go rozjaśnią i uczynią bardziej pogodnym. Bez względu na kolor roleta zewnętrzna sprawia, że budynek jest bardziej elegancki. O tym, jaki kolor rolet wybrać, decyduje nie tylko to, jak chce się odmienić budynek. Zwykle dobiera się je do koloru jakiegoś elementu domu, np. do koloru okien lub dachu.

Jeśli nie przewidziało się obecności rolet w czasie stawiania domu, to nie problem. Obok rolet podtynkowych są też natynkowe, czyli mocowane na elewacji. Ze względu na prosty montaż stały się popularne, a ich wybór jest spory. Do wyboru są rolety elewacyjne w różnych popularnych i modnych obecnie kolorach stolarki okiennej. Na Karnix.pl zamówić można np. roletę elewacyjną w kolorze złoty dąb, brąz, orzech, antracyt, biel.

Rolety zewnętrzne warto wybrać przede wszystkim z dwóch powodów. Zapewniają bezpieczeństwo i są dobrą izolacją termiczną. Gdy jest taka osłona okienna od zewnątrz, nie trzeba obawiać się upałów. Inne korzyści też mają znaczenie. Jeśli prywatność wieczorem chroni roleta zewnętrzna, to już niekoniecznie potrzebna jest roleta wewnętrzna czy zasłona. Bardziej elegancki wygląd budynku to coś, co cieszy, ale też zwiększa jego wartość materialną.

Poprzedni artykułNowoczesne budki – wszechstronność i funkcjonalność w przystępnym wydaniu
Następny artykułProblemy z wentylacją

1 KOMENTARZ

  1. Rolety zewnętrzne to produkt wielofunkcyjny. Jeśli posiadają odpowiednie parametry, wykonane są dobrej jakości materiałów, będą inwestycją na lata. Pełnią funkcję izolacyjną, latem chronią przed nadmiernym nagrzaniem pomieszczenia, zimą zaś pozwolą na zatrzymanie ciepła, a tym samym oszczędzanie energii. Pozwalają osłonić się przed sąsiadami zapewniając komfort domownikom. Naszym zdaniem jednak mogą pełnić funkcję antywłamaniową. Aluminiowe rolety zewnętrzne ALUPROF stanowią zaporę przed włamaniem w antywłamaniowej skali RC3.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj