Rolety wewnętrzne. Jakie rolety dobrać do okien?

0

Rolety mają wielu zwolenników – są skuteczniejsze w zatrzymywaniu światła i wścibskich oczu sąsiadów oraz zajmują mniej miejsca niż firany czy zasłony. Tylko jakie rolety wybrać? Pomagamy w wyborze rolet wewnętrznych.

  1. Rodzaje rolet wewnętrznych
  2. Rolety bez kasety – opcja MINI
  3. Rolety w kasecie

Rolety mogą być zewnętrzne lub wewnętrzne. Te pierwsze muszą być wykonane z trwalszych materiałów i często dodatkowo pełnią funkcje antywłamaniowe. Te drugie pełnią przede wszystkim funkcję odgradzania nas od świata za oknem (w tym od światła słonecznego) i najczęściej kojarzą nam się z eleganckim, delikatnym materiałem, z którego są wykonane.

Rodzaje rolet wewnętrznych

  • Rolety zwijane – jeden z najpopularniejszych typów rolet, przy podnoszeniu zwijają się w rolkę. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie.
  • Rolety rzymskie przy podnoszeniu zwijają się w kilka zakładek. Są proste w montażu i wykonaniu, jednak dość szybko zbierają kurz. Wariantem rolet rzymskich są rolety austriackie i weneckie.
  • Rolety plisowane dwufunkcyjne charakteryzują się tym, że można je zwijać w górę lub w dół. Przydają się w przypadku nietypowych okien, np. na poddaszu.
  • „Zebry” (rolety dzień-noc) przypominają nieco żaluzje – wykonane są z dwóch warstw materiału i zamiast zwijania ich możemy je otworzyć lub zasunąć.

www.roletyalu.pl/kategoria/rolety-wewnetrzne

Rolety bez kasety – opcja MINI

Oprócz różnych rodzajów rolet wewnętrznych, kluczowy przy ich wyborze jest jeszcze fakt, czy będą to rolety w kasecie czy bez. Jeżeli zdecydujemy się na tę drugą opcję, otrzymamy produkt bardzo łatwy w montażu – możemy z powodzeniem podjąć się go sami, bez specjalisty. Jednak takie rolety mogą powiewać na wietrze i przy uchylonym oknie luźno z niego zwisać, co tworzy niezbyt estetyczny efekt. Rozwiązaniem w takim wypadku jest zastosowanie prowadnic żyłkowych, co również nie wymaga zbyt skomplikowanego montażu.

www.roletyalu.pl/oferta/rolety-wewnetrzne/rolety-bez-kasety

Rolety w kasecie

Zakup rolet w kasecie wiąże się z reguły z poważną ingerencją w strukturę okna. Z tego powodu wiele osób rezygnuje z ich zakupu, nie chcąc tracić gwarancji i obawiając się ewentualnych błędów przy montażu. Jednak rolety w kasecie zakupione u sprawdzonego producenta rolet wewnętrznych mogą również oferować całkowicie bezinwazyjny montaż. Takie produkty zachowują też wszystkie zalety rolet w kasecie, tzn. są chronione przed uszkodzeniami mechanicznymi dzięki solidnej zabudowie oraz sztywno trzymają się w ramie okna.

www.roletyalu.pl/oferta/rolety-wewnetrzne/rolety-w-kasecie

Wybór odpowiednich rolet w dużej mierze związany jest z naszymi preferencjami. Aby podjąć najlepszą decyzję, najlepiej skonsultować się ze sprawdzonym producentem i dystrybutorem rolet wewnętrznych, który przedstawi możliwości i posłuży radą.

Poprzedni artykuł3 powody, dla których warto zamieszkać na Mokotowie
Następny artykułNa co zwrócić uwagę, wybierając meble i akcesoria meblowe?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj