Remont sypialni – jak zrobić? Ile kosztuje?

0
Remont sypialni – jak zrobić? Ile kosztuje?

Remont generalny sypialni może kosztować nawet kilkanaście tysięcy złotych, ale tę przestrzeń do wypoczynku da się odświeżyć już za około 4000 złotych. Wysokość kosztów zależy od zakresu planowanych prac i jakości użytych materiałów oraz sprzętów.

Dlaczego warto wziąć pożyczkę na remont sypialni i ile maksymalnie można pożyczyć?

Sypialnia powinna być tak urządzona, by łatwo można było w niej wypoczywać. Z drugiej strony przestrzeń tę najlepiej zaaranżować w takie sposób, by była jak najbardziej użyteczna. Nie warto oszczędzać na wygodnym łóżku czy meblach i akcesoriach, które znacznie ułatwiają wypoczynek i go umilają. Sypialnia to swoiste sanktuarium, w którym można zrzucić wszystkie trudy dnia codziennego.

Dostosowanie sypialni do swoich potrzeb i oczekiwań powinno być priorytetem w funduszu remontowym. Brak rezerwy wcale ni musi oznaczać, że trzeba rezygnować z wymiany materaca czy zorganizowania zielonego kącika. Z pomocą przychodzą pożyczkodawcy, w tym Moneyman.pl.

Szybka pożyczka przez Internet w Moneyman.pl daje dostęp do 4000 złotych nowym klientom i do aż 7000 złotych stałym klientom. Pieniądze na konto trafiają bardzo szybko, w kilka minut po wydaniu pozytywnej decyzji w sprawie wniosku o pożyczkę. Dodatkowo najlepsi pożyczkodawcy umożliwiają spłatę pożyczki w wygodnych ratach nawet przez pół roku. Dzięki temu można wyremontować sypialnię i nie obciążać przy tym nadmiernie domowego budżetu.

Co warto zmienić w sypialni? Zakres prac remontowych i zakupy

Wysokość kosztów remontu sypialni zależy od zakresu prowadzonych prac i użytych materiałów. Jeśli planuje się odmalowanie ścian, wymianę paneli podłogowych i zakup nowego dywanu, trzeba przygotować się na wydatek około 1800 złotych w przypadku sypialni o powierzchni 15 metrów kwadratowych.

Wygodne łóżko jest kluczowe do efektywnego wypoczynku po ciężkim dniu pracy, dlatego warto zainwestować w taki materac, który pozwoli na skuteczny relaks. O ile pieniądze na materac łatwo pozyskać przez Internet bez wychodzenia w domu, o tyle zakup materaca najlepiej poprzedzić wizytą w salonie meblowym.

Testując osobiście, łatwiej wybrać ten materac, który będzie najwygodniejszy. Najlepsze są materace sprężynowe i grube (powyżej 15 cm). Koszt zakupu dobrego materaca na podwójne łóżko to od około 800 do 6000 złotych w zależności od rozmiaru, użytych materiałów i marki. Istotnym elementem wygodnego łóżka jest też stelaż pod materac. Jego cena może wahać się od około 150 do 400 złotych. Mniej ważna w kontekście wygody jest rama łóżka. Warto wybrać taką, która posiada praktyczne szuflady. To koszt około 600 złotych.

Inne przydatne meble w sypialni to szafki nocne (po około 250 zł za jedną), komoda (można ją kupić od kilkuset do ponad tysiąca złotych) i półki wiszące (kilkadziesiąt złotych za jedną). Oprócz tego na wyposażenie sypialni składają się oświetlenie, tekstylia i elementy dekoracyjne. Ich cenę należy doliczyć do kosztorysu remontowego.

Poprzedni artykułCo robić, aby nie przyczyniać się do powstawania smogu?
Następny artykułNiewłaściwy montaż i uszkodzenia mechaniczne – najczęstsze przyczyny usterek okien

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj