Przybory kuchenne, których nie może zabraknąć przy zlewozmywaku

0
Przybory kuchenne, których nie może zabraknąć przy zlewozmywaku

Urządzanie mieszkania, w tym kuchni, najczęściej zaczynamy od największych sprzętów. Pierwszym krokiem jest wybór mebli (zazwyczaj pod wymiar) oraz dobranie sprzętu – kuchenki, lodówki, mikrofali, zmywarki, zlewozmywaka i innych.

Niemniej jednak nie powinniśmy zapomnieć również o drobniejszych akcesoriach, którymi są przybory kuchenne. Jakich funkcjonalnych akcesoriów nie powinno zabraknąć przy kuchennym zlewozmywaku?

Praktyczna suszarka do naczyń – must have każdej kuchni

Nawet jeżeli nasza kuchnia została wyposażona w zmywarkę, przy zlewozmywaku powinniśmy wygospodarować miejsce na suszarkę do naczyń. Niektórych naczyń, garnków, drewnianych elementów czy też eleganckiej porcelanowej zestawy nie wolno myć w zmywarce. Gdzieś przecież trzeba je wysuszyć. Podobnie jest w przypadku, gdy nie opłaca nam się uruchamiać zmywarki wyłącznie dla kilku naczyń.

Niektóre ze zlewozmywaków wyposażone są w ociekacz, który umożliwia rozłożenie naczyń do wyschnięcia. Nie zawsze jednak jest on na tyle pojemny, by pomieścić kilka elementów. W takiej sytuacji warto wyposażyć naszą kuchnię w dodatkowe akcesoria – ociekacz do sztućców oraz suszarkę do naczyń. Niektóre modele łączą w sobie obie te funkcjonalności.

Ciekawym rozwiązaniem jest dwupoziomowa suszarka do naczyń marki WENKO. Model wykonany ze stali nierdzewnej składa się z dwóch kondygnacji. Na wyższej z nich możemy suszyć talerze, miski i garnki, na drugiej zaś kubki i szklanki. Dodatkowym udogodnieniem jest dołączony do suszarki ociekacz na sztućce. Podzielony jest na trzy komory, które ułatwiają segregowanie umytych przyborów. Chłodny i elegancki kolor stali nierdzewnej z powodzeniem wkomponuje się w większość przestrzeni kuchennych – zarówno tych urządzonych w stylu nowoczesnym, jak i bardziej tradycyjnym.

Akcesoria kuchenne – czyli słów kilka o funkcjonalnych gadżetach do kuchni

Akcesoria kuchenne pod różnymi postaciami w znacznym stopniu ułatwiają codzienne obowiązki – gotowanie oraz przygotowywanie posiłków. Korzystanie z kuchni staje się przyjemniejsze, a wykonywanie codziennych czynności prostsze. Oto kilka akcesoriów kuchennych, które dobrze mieć pod ręką w towarzystwie zlewozmywaka.

Stojak kuchenny na papierowy ręcznik jest funkcjonalnym rozwiązaniem. Wiele osób rezygnuje z materiałowych ściereczek na rzecz papierowego ręcznika. Decydują o tym głównie względy higieniczne. Niektórzy uważają, iż naczynia, jeżeli już muszą być wycierane, powinny być osuszane papierem, a nie materiałową ściereczkę. Tę można pozostawić do wytarcia rąk czy przetarcia blatu kuchennego. Stojak kuchenny ułatwia dozowanie papieru – łatwiej jest oderwać taką ilość listów, jaką jest nam potrzebna. Ponadto doskonale organizuje miejsce – dzięki swojej formie zawsze może stać w jednym miejscu, a domownicy nie muszą szukać go po całej kuchni. Stojaki kuchenne dostępne są pod różnymi postaciami. Mogą to być klasyczne modele wykonane ze stali nierdzewnej lub tworzywa sztucznego. Niebanalnym przyborem jest między innymi ten z motywem kota.

Akcesoria kuchenne, o których również warto pamiętać to zestawy do przechowywania akcesoriów czyszczących. W zależności od modelu mogą być wykonane z ceramiki lub tworzywa sztucznego. Najczęściej składają się z dozownika na mydło lub płyn do mycia naczyń, miejsca na gąbkę i szczotkę do czyszczenia. Niektóre zestawy dodatkowo wyposażone są w uchwyt na ściereczkę. Takie praktyczne akcesoria kuchenne sprawią, że w kuchni zawsze będzie panował porządek, a my będziemy mieli pod ręką wszystko to, co potrzebujemy.

Poprzedni artykułNa czym polega adaptacja projektu z katalogu?
Następny artykułJak tanio wybudować dom?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj