Prądnik Czerwony – modna dzielnica Krakowa

0

Kiedy turysta przyjeżdża do Krakowa, wie, że musi odwiedzić Stare Miasto, Kazimierz, ewentualnie przejechać się starym tramwajem do Nowej Huty. Osoba, która szuka w Krakowie wygodnego mieszkania w dzielnicy przyjaznej mieszkańcom, kieruje swoje kroki do Prądnika Czerwonego. Ta dzielnica Krakowa to eden dla miłośników miejskiego życia: wygodnego, blisko sklepów i rodzinnych atrakcji.

Obszar Prądnika Czerwonego

Niegdyś Prądnik Czerwony był podkrakowską wsią zlokalizowaną przy drodze królewskiej w odległości 3,5 km od centrum miasta. Obecnie Prądnik Czerwony złożony jest z wielu osiedli mieszkaniowych. Dominuje tutaj wysoka zabudowa mieszkalna, chociaż przy znanej i popularnej ul. Dobrego Pasterza znajdują się domy pamiętające czasy starej, niższej zabudowy. Mieszkańcy Prądnika Czerwonego uważają, że wybrali jedną z najprzyjemniejszych dzielnic stolicy Małopolski. Doceniają przede wszystkim położenie blisko historycznego centrum, dobre skomunikowanie dzielnicy, gdy chodzi o publiczny transport i układ ulic. Nie ma więc żadnych problemów, by mieszkając poza ścisłym centrum, odwiedzać często historyczne ulice miasta i korzystać z bogatej oferty kulturalnej Krakowa przez cały rok.

Kto szuka mieszkań w Prądniku Czerwonym?

Specyfika dzielnicy Prądnik Czerwony sprawia, że każde nowe mieszkanie, które w niej powstaje, jest świetną inwestycją. Jeśli inwestor myśli o kupnie mieszkania, by je wynajmować, może spodziewać się bardzo dużego zainteresowania. Nie chodzi jednak o turystów czy studentów, ale rodziny lub młode osoby, które wiążą swoją przyszłość właśnie z tym miejscem. Oprócz wygód, których dostarcza Prądnik Czerwony, jest on rejonem, w którym budowane są biurowce, a to oznacza, że łatwiej znaleźć w nim pracę. Mieszkanie nieopodal ogranicza więc koszty i czas dojazdów.

Mieszkania na Prądniku Czerwonym

Osoby poszukujące ofert z rynku pierwotnego w obrębie Prądnika Czerwonego powinny zwrócić uwagę na ostatni etap inwestycji firmy Super Krak S.A. Obecnie w sprzedaży znajdują się mieszkania o różnej powierzchni z trzeciego etapu budowy https://www.superkrak.com.pl/wyszukiwarka-3d/apartamenty-kaskada-etap-3. Przedsięwzięcie to (zgodnie z lokalnym planem zagospodarowania) jest ostatnią inwestycją mieszkaniową w tym obszarze oraz szansą na zakup własnego mieszkania od dewelopera. Szczególnej uwadze polecamy Prądnik Czerwony inwestorom, ponieważ mieszkania w tej części miasta niezwykle szybko znajdują lokatorów na długo i krótkoterminowy wynajem.

Poprzedni artykułOszczędność prądu i wody w toalecie publicznej. Jakie rozwiązania je zapewnią?
Następny artykułDlaczego warto wybrać projekt domu z poddaszem? Za i przeciw

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj