Prace ziemne podczas budowy basenu przydomowego

0

Basen to niezwykle atrakcyjny element wyposażenia w ogrodzie. Jego montaż może zwiększyć walory użytkowe każdej nieruchomości. Czy marzenia o basenie mogą stać się realne? Sprawdź ile kosztuje budowa i jakie prace ziemne należy wykonać.

Koszt budowy basenu przydomowego

Cena budowy przydomowego basenu waha się między 37 tysięcy a 40 tysięcy złotych. To średni koszt budowy basenu ogrodowego przeciętnej wielkości na świeżym powietrzu, bez udogodnień typu zadaszenie czy natryski.

Prace ziemne – wykop pod budowę basenu

Czy jest idealny czas na zbudowanie przydomowego basenu? Tak- najkorzystniejszym rozwiązaniem jest równoległa budowa domu jednorodzinnego oraz całorocznego basenu. Dzięki takiemu scenariuszowi łatwiej prowadzi się prace ziemne ze względu na brak ponownego niszczenia zagospodarowanego już terenu. Co więcej unikniemy dodatkowych kosztów związanych z powtórnym wynajęciem sprzętu budowlanego.

Najważniejszą kwestią przed rozpoczęciem prac jest wybranie idealnego miejsca na usytuowanie basenu. Powinien być to teren odpowiednio nasłoneczniony, dzięki czemu zaoszczędzi się na ogrzewaniu wody i dłużej będzie można korzystać z letniej atrakcji. Równie kluczową sprawą jest sprawdzenie stanu gruntów oraz upewnienie się, że lokalizacja basenu nie doprowadzi do zwilgotnienia u sąsiadów.

Wielkość wykopu pod basen zależna jest od rozmiaru i rodzaju niecki basenowej. Do takiego zadania przeznaczona jest koparka gąsienicowa lub kołowa. Często pomysł o budowie basenu nasuwa się po kilku latach od momentu rozpoczęcia budowy domu i zdarza się, że miejsce, które było uznawane za idealne przysparza problemów związanych z warunkami glebowymi, tj. z wysokimi wodami gruntowymi. Doprowadzają one do osunięcia gruntu pod niecką oraz powodują uszkodzenia. Jednakże jest na to sposób- należy umieścić basen nieco płycej i wykonać podwyższenie, gdzie zostanie wpuszczona niecka. W takim wypadku cena wzrasta, a koszt wykonania nasypu gruntowego wynosi około 50 zł/m2.

Zalety przydomowego basenu

Basen w ogrodzie posiada wiele zalet. To nie tylko miejsce relaksu, odprężenia, ale również rewelacyjny pomysł na urządzenie i dekorację podwórka. Dodatkowo może być miejscem, gdzie zadbamy o kondycję fizyczną. Zdecydowanie poprawia jakość życia oraz wpływa na wartość nieruchomości.

Poprzedni artykułWiosenne prace w ogrodzie – jak przygotować ogród na wiosnę?
Następny artykułFotowoltaika – na czym to polega?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj