Poznaj 5 zalet farb termoizolacyjnych

0
siedziba fcom polskiego producenta farb termoizolacyjnych

Powłoki termoizolacyjne to specjalistyczne produkty, które z każdym dniem zyskują coraz większe uznanie. Dzięki nim w prosty sposób wykonasz izolację cieplną budynku lub zabezpieczysz gorące powierzchnie przed poparzeniem się. Ich popularność nie może dziwić – posiadają szereg właściwości, są łatwe w aplikacji i pomagają zatrzymywać ciepło w budynku. Poznaj 5 zalet farb termoizolacyjnych.

1. Szerokie możliwości zastosowania

Termopowłokę można stosować na wiele różnych powierzchni – beton i tynki to oczywiście podstawa. Swobodnie zaaplikujemy ją na tworzywa sztuczne, metal a nawet drewno. Dzięki temu zabezpieczymy każdy rodzaj budynku – od domu, po altankę na działce (a nawet budę dla psa). Zastosowanie farby pozwoli również podnieść komfort termiczny latem – farba odbija promieniowanie słoneczne w 90%, dzięki czemu powierzchnie nie nagrzewają się tak szybko.

2. Mogą zastąpić styropian

Farba termoizolacyjna może zastąpić styropian zwłaszcza wtedy, kiedy nie ma możliwości go położenia. Np. w budynkach widniejących w rejestrach zabytków lub kiedy nie chcemy niszczyć elewacji. Taka farba może również wspomóc działanie styropianu – dzięki czemu będziemy mogli położyć jego cieńszą warstwę.

docieplenie domu farba

3. Działa przeciwgrzybiczo

Po pierwsze sama farba tworzy lepszą izolację i nie dopuszcza do skraplania wody na ścianach. To powoduje, że ryzyko powstania grzyba na ścianie drastycznie spada. Dodatkowo, jak wykazały badania, termofarba ma właściwości przeciwgrzybicze, przeciwpleśniowe i antybakteryjne.

4. Jest odporna

Powłoka izolacyjna jest odporna na działanie warunków atmosferyczny, a jej właściwości nie zmieniają się w miarę upływu czasu. To pozwala używać ją swobodnie i mieć pewność, że jej właściwości będą chronić nasz dom przez długie lata.

farby termoizolacyjne

5. Jest ekologiczna i bezpieczna dla zdrowia

Farba posiada bardzo niską zawartość Lotnych Związków Organicznych, dzięki temu można ją bezpiecznie stosować również wewnątrz budynku. Sam farba jaki proces produkcji są ekologiczne. Dodatkowo stosują ją zmniejszamy zużycie ogrzewania, co również pozytywnie wpływa na kondycję naszej planety.

Jaka farba termoizolacyjna posiada wszystkie powyższe właściwości? Jest nią GoThermⓇ – polski produkt. Jest on dostępny w dwóch wersjach: płynnej, którą zaaplikujemy pędzlem, wałkiem lub agregatem lub gęstej, którą można nakładać szpachlą. Produkt można znaleźć w sklepie internetowym producenta. Jeżeli jeszcze nie jesteś przekonany(a) do tych farb, warto wybrać zestaw startowy. W jego skład wchodzi puszka farby i gruntu o małej pojemności, a także wałek i taca malarska (lub masa i szpachla). Dzięki niemu dowiesz się, czy poradzisz sobie z aplikacją, będziesz wiedział jaka będzie struktura powierzchni i zobaczysz jak działa farba.

Warto sprawdzić, jak działa farba. Kto wie – może jest to sposób na poprawę komfortu termicznego w Twoim domu w prosty sposób.

Poprzedni artykułNa jakim etapie budowy można inwestować w fotowoltaikę?
Następny artykułCzy po kursie na koparkę można pracować jako operator koparko-ładowarki?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj