Płynna membrana dachowa – co to jest?

0

Dach musi zostać odpowiednio zabezpieczony przed działaniem niekorzystnych czynników zewnętrznych. Zawsze lepiej zapobiegać uszkodzeniom, niż je naprawiać, co wiąże się z wysokimi nakładami pracy i finansowymi. Na powierzchnię dachu oddziałują wielorakie czynniki, łącznie z promieniowaniem słonecznym, skrajnymi temperaturami, opadami atmosferycznymi. Woda bardzo szybko znajdzie nawet najmniejsze szczeliny, do których zacznie się przedostawać, co rozpoczyna już całą kaskadę problemów. Kluczowe będzie zadbanie o odpowiednią hydroizolację, stworzenie szczelnej powłoki, która zabezpieczy pokrycie. Świetnie nadają się do tego płynne membrany dachowe.

Czy warto wybrać płynną membranę dachową?

Jest wiele sposobów na zabezpieczenie pokrycia dachowego przed działaniem niesprzyjających czynników atmosferycznych. Warto jednak dobrze przemyśleć swój wybór i zainwestować w skuteczne rozwiązanie. Godna polecenia jest płynna membrana dachowa, czyli innowacyjny materiał hydroizolacyjny, który może zostać użyty do zabezpieczenia między innymi konstrukcji dachu. Jest to uniwersalne rozwiązanie o szerokim zastosowaniu ze względu na swoje unikalne walory użytkowe i estetyczne. Płynna membrana dachowa sprawdzi się praktycznie wszędzie, gdzie wymagane jest wysokiej jakości, szczelne zabezpieczenie powierzchni przed wilgocią. Wyróżnia się ona wodoszczelnością i jednocześnie paroprzepuszczalnością. W przypadku dachu pokrytego płynną membraną nie trzeba martwić się o jego przeciekanie. Jest to tani i skuteczny sposób na wydłużenie okresu żywotności pokrycia dachowego, zmniejszenie ryzyka pojawienia się uszkodzeń mechanicznych.

Płynna membrana może być aplikowana na podłoże drewniane, blaszane, betonowe, żywiczne, cementowe, gipsowe, pokryte papą itd. Pokrywa się nią zarówno nowe dachy, jak również wykorzystuje do renowacji starego pokrycia. Producenci płynnych membran dachowych zapewniają, że produkt spełnia swoją funkcję przez kilkadziesiąt lat. Jest w stanie zachować swoje pierwotne właściwości przez nawet 25 lat. Tworzy na powierzchni bezszwową powłokę, związuje się na każdej powłoce. Na korzyść płynnej membrany dachowej przemawia łatwa i szybka aplikacja, świetna przyczepność, elastyczność. Doskonale wypełnia wszelkie szczeliny, zabezpieczając je przed działaniem czynników zewnętrznych. Można mówić o pełnej szczelności, stuprocentowej ochronie przed niszczącym działaniem wilgoci. Membrany dachowe są bezpieczne w użyciu, nie mają negatywnego wpływu na środowisko naturalne. Sprawdzą się nawet w przypadku skrajnych temperatur, silnego promieniowania słonecznego.

Płynna membrana dachowa idealnym wyborem?

Płynne membrany dachowe skutecznie zabezpieczą wszelkiego rodzaju powierzchnie. Nie ma znaczenia to, czy są one pionowe, poziome czy pochyłe. Jest to zdecydowanie tańsze i szybsze rozwiązanie niż naprawa dachu i jego wymiana. Płynna membrana wypełni powstałe ubytki, docierając do każdego zakamarka, uszczelniając całą powierzchnię i wzmacniając ją. Jeszcze lepsze efekty można uzyskać, jeśli zastosuje się w połączeniu z membraną podkład i siatkę techniczną. Pomimo wysokiej odporności powłoki powstałej po nałożeniu płynnej membrany, można liczyć na jej lekkość, przez co nie stanowi dodatkowego obciążenia dla zadaszenia. Jako że jest to materiał elastyczny i rozciągliwy, trudno mówić o powstaniu jakichkolwiek uszkodzeń.

Poprzedni artykułCzym zajmuje się Urząd Nadzoru Technicznego?
Następny artykułJak wycenić mieszkanie? Kilka dobrych rozwiązań

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj