Pierwotny rynek mieszkań w dobie pandemii – na jakie mieszkania jest popyt w Gdańsku?

0

Pandemia koronawirusa narobiła sporo zamieszania w wielu branżach. Nie ominęła pierwotnego rynku nieruchomości, co doskonale widać na przykładzie największych polskich miast – w tym Gdańska.

W Gdańsku wzrósł popyt na duże mieszkania

Pomimo kryzysu deweloperzy realizujący w Gdańsku inwestycje z zakresu budownictwa mieszkaniowego raczej nie mają powodów do narzekań. Konieczność spędzania w czterech ścianach większej ilości czasu niż przed wybuchem pandemii spowodowała, że klienci takich firm jak Hossa częściej rozglądają się za dużymi mieszkaniami. Wynika to z potrzeby zapewnienia odpowiedniej przestrzeni oraz prywatności wszystkim domownikom – stąd rosnący popyt na lokale o powierzchni powyżej 50 m kw. Mile widziane są przy tym przestronne balkony lub, jak w przypadku mieszkań na parterze, dostęp do osiedlowego ogródka.

W cenie mieszkania luksusowe

Rosnący popyt na luksusowe mieszkania to kolejny związany z pandemią trend, jaki obserwują deweloperzy w Gdańsku – zaznaczają, że nawet obecna sytuacja nie zmniejszy zapotrzebowania na trwałe dobra luksusowe. Jest to część pierwotnego rynku nieruchomości, która doskonale radzi sobie w kryzysie – bez względu na okoliczności tego typu mieszkania zarówno dobrze się sprzedają, jak i wynajmują. Są usytuowane w atrakcyjnych dzielnicach ze szczególnym naciskiem na centrum oraz odznaczają się świetnie rozwiniętą infrastrukturą zapewniającą mieszkańcom liczne udogodnienia, np. tereny rekreacyjne.

Mocna pozycja kawalerek

Kawalerki nadal cieszą się ogromną popularnością wśród osób decydujących się na kupno nowego mieszkania w Gdańsku. O niesłabnącym zainteresowaniu nimi decyduje w głównej mierze przystępność cenowa. Poza tym są to lokale, które łatwo jest wynająć – spora część nieruchomości zakupionych na rynku pierwotnym przeznaczona jest właśnie na wynajem. Ponadto kawalerka jest niejednokrotnie dobrym rozwiązaniem dla singli, a także dla osób, które nie spędzają zbyt wiele czasu w domu lub rozpoczynają dorosłe życie na własny rachunek.

Poprzedni artykułJak wybrać dobre biuro nieruchomości?
Następny artykułIndustrialna aranżacja w pigułce

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj