Osłona na płot – jaka siatka będzie najlepsza?

0
zielona-siatka-cieniujaca-na-plocie

Czasem na balkonach czy płotach ogradzających nieruchomość konieczne jest zastosowanie dodatkowych osłon. Świetnie w tej roli spisują się odpowiednio dobrane siatki. Mają one za zadanie zapewnić prywatność, chronić przed wiatrem czy promieniami słonecznymi, a także zabezpieczyć teren. Jakie siatki stosowane w tym celu będą najlepsze?

Jaka osłona na płot będzie najlepsza?

Osłona na płot może pełnić różne funkcje. W ogrodach jest ona wykorzystywana jako sposób na zapewnienie cienia roślinom, które nie mogą być narażone na intensywne działanie promieni słonecznych. Taka osłona pozwala też na uchronienie się przed wzrokiem sąsiadów czy nawet wiatrem niosącym różne zanieczyszczenia, w tym także piasek.

Osłona ogrodowa na płot przyjmuje różne formy: od bambusowych przez tzw. słomianki aż po siatki typu SDM. Ostatni typ jest najbardziej wytrzymały na działanie warunków atmosferycznych, dlatego może pełnić swoją funkcję przez długie lata, nawet bez zdejmowania w sezonie zimowym. Takie siatki występują w wielu wariantach różniących się od siebie np. gęstością. Dzięki temu można samodzielnie wybrać model, który sprawdzi się najlepiej w konkretnym miejscu.

Wybór osłony na płot

Osłona na płot panelowy zrobiona z siatki polietylenowej jest najbardziej funkcjonalnym rozwiązaniem. Trzeba jednak pamiętać o prawidłowym dopasowaniu takiego elementu do tarasu oraz pozostałych obiektów znajdujących się w ogrodzie. Najpopularniejsze są warianty, które komponują się dobrze z roślinnością. Zielona osłona na płot nie będzie wybijać się z całości, a jednocześnie pozwoli na osłonięcie przestrzeni przed wzrokiem sąsiadów.

Znaczenie ma też gęstość wyrażana w procentach lub gramach. Im jest ona wyższa, tym mniej widać przez osłonę. Ma to również wpływ na przepuszczalność wiatru czy promieni słonecznych. Jeśli zależy Ci na całkowitym zaciemnieniu, dobrze sprawdzą się modele o bardzo dużej gęstości. Wartość ta w przypadku siatek cieniujących wynosi zwykle od 55 do 95%.

 Zielona siatka cieniująca na płot

Siatka jako osłona na płot – montaż

Skoro wiesz już, czym zasłonić płot z siatki, warto zastanowić się nad samym montażem takiego produktu. W tym celu najlepiej postawić na usługi profesjonalnej firmy. Wówczas możesz być pewny, że siatka zostanie odpowiednio zabezpieczona i przetransportowana, a następnie przyczepiona do płotu. Każdy model montuje się nieco inaczej, co warto mieć na uwadze podczas realizowania takiego przedsięwzięcia.

Osłona na płot z siatki musi być zamontowana w odpowiedni sposób. Wówczas bez problemu przetrwa ona wiele lat, w tym także mroźne zimy, doskonale pełniąc swoją funkcję – mówi pracownik firmy Symar produkującej siatki na wymiar.

Odpowiednio zamontowana osłona na płot z siatki może przetrwać długi czas. Jeśli chcesz osiągnąć taki efekt, ważne jest jednak wybranie produktu wysokiej jakości. Na rynku pojawiają się bowiem tanie osłony na płot wykonane z materiałów, które niszczą się już po jednym sezonie.

Poprzedni artykułAntresole magazynowe – największych zalet tego rozwiązania
Następny artykułWynajem koparki – o czym należy pamiętać?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj