Nowoczesne ogrodzenia domów, na które warto zwrócić uwagę

0

Tak zwany styl nowoczesny w budownictwie cieszy się wzrastającą popularnością. Cechuje go prostota i harmonia, dzięki której całość prezentuje się niezwykle elegancko. Do takich obiektów trzeba jednak dopasować odpowiednie ogrodzenie. Jakie modele w nowoczesnym designie cieszą się największą popularnością?

Nowoczesne ogrodzenia aluminiowe

W branży ogrodzeniowej w ostatnich latach stawia się na minimalistyczne konstrukcje, które wizualnie i architektonicznie współgrają z oszczędnymi w formie bryłami budynków i elementami małej architektury wykorzystanymi na posesji. Nowoczesne ogrodzenie jest zazwyczaj pozbawione ozdobników czy skomplikowanych kształtów. W cenie jest prostota – geometryzacja form i stonowana kolorystyka.

Te kryteria doskonale spełniają ogrodzenia aluminiowe wykonane z lekkich profili ułożonych wertykalnie lub horyzontalnie. Ogrodzenie tego typu może zostać skonfigurowane zgodnie z naszymi preferencjami – zarówno pod kątem układu profili, jak i ich rozstawu czy wymiarów. Aluminium świetnie prezentuje się w połączeniu z innymi materiałami, np. kamieniem czy betonem, co pozwala stworzyć nietuzinkową kompozycję.

Jeśli chodzi o kolorystykę, inwestorzy najczęściej stawiają tu na czerń lub antracyt, ale oferta rynkowa jest pod tym kątem na tyle elastyczna, że nie ma problemu w dopasowaniu rozwiązania zgodnego z naszymi oczekiwaniami.

Nowoczesne ogrodzenia posesyjne z ozdobnikami

Nowoczesne ogrodzenia domów wcale nie muszą cechować się maksymalną surowością formy. Popularnością cieszą się też modele z delikatnymi detalami dekoracyjnymi, pojawiającymi się na przykład jedynie w górnej części ogrodzenia. Mogą one nawiązywać do innych elementów pojawiających się w obrębie posesji, np. balustrad czy poręczy schodowych. Zastosowanie tak wysublimowanego szczegółu ciekawie przełamuje jednostajność kompozycji.

 Czarne ogrodzenie metalowe ze zdobieniami

Nowoczesne ogrodzenia łupane

Bloczki łupane to bardzo wdzięczny budulec, pozwalający tworzyć wyraziste zestawienia z innymi materiałami, np. metalem czy drewnem. Taka kompozycja wygląda stylowo i jest niezwykle solidna. Chętnie stosowanym zabiegiem jest wykorzystanie bloczków do stworzenia podmurówki i słupków, które następnie można wypełnić właściwie dowolnymi przęsłami. Bloczki fakturą przypominają kamień, co przydaje ogrodzeniu ciekawego, naturalnego charakteru. Dodatkowo mogą być barwione na różne kolory. Wykazują przy tym wysoką odporność na uszkodzenia mechaniczne i działanie czynników atmosferycznych.

Nowoczesne ogrodzenia kute

Choć ogrodzenia kute kojarzą się przede wszystkim ze zdobieniami obficie wykorzystującymi motywy roślinne czy inne finezyjne kształty i dekory, w wydaniu nowoczesnym świetnie mogą wykorzystywać wspomnianą prostotę kompozycyjną. Pewna powściągliwość formy – zastosowanie prostopadłych i równoległych układów czy rezygnacja z obłości wzorów pozwalają uzyskać wysublimowany i minimalistyczny efekt, który dobrze wpisze się w stylistykę nowoczesnej, oszczędnej w środkach bryły budynku.

Elementy ogrodzenia wykonuje się najczęściej ze stali lub metalu, które, dzięki odpowiedniemu zabezpieczeniu, nie ulegają procesom korodowania i zachowują swoje walory wizualne przez wiele lat.

Po pojęciem „ogrodzenie nowoczesne” kryje się wiele zróżnicowanych rozwiązań, dlatego przed dokonaniem zakupu warto skonsultować się z zaufanym producentem. Dzięki szerokiej wiedzy i doświadczeniu specjalista może zaproponować określone warianty konstrukcyjne, które najlepiej wpiszą się w charakter naszej posesji.

Sprawdź także ofertę Płotex związaną z ogrodzeniami nowoczesnymi: https://plotex.net.pl/ogrodzenia/ogrodzenia-nowoczesne/

Poprzedni artykułKiedy opłaca się wynająć transport wywrotką?
Następny artykułAntresole magazynowe – największych zalet tego rozwiązania

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj