Nowe mieszkanie w Krakowie w dobie pandemii – co kupić?

0

Czy w dobie pandemii warto zainteresować się kupnem mieszkania w Krakowie? Pytanie te zadaje sobie każda osoba stająca przed trudnym wyzwaniem, jakim jest podjęcie takiej decyzji. Pomimo gospodarczego spowolnienia spowodowanego koronawirusem, nadal opłaca się inwestować w nieruchomości.

Nowe mieszkanie w Krakowie – aktualne preferencje

Przedstawiciele firmy deweloperskiej Ekopark podkreślają, że w związku z pandemią osoby planujące zakup mieszkania w Krakowie zachowują większą ostrożność i potrzebują więcej czasu na przemyślenie tematu. Nie przekłada się to jednak na spadek popularności atrakcyjnych ofert, przy czym wyraźnie widoczna jest zmiana preferencji. W stolicy Małopolski rośnie popyt na większe mieszkania – powyżej 50 m kw. – najlepiej z dużym balkonem lub tarasem, koniecznie w bliskim sąsiedztwie terenów rekreacyjnych. Sporo osób jest gotowych zamieszkać na obrzeżach Krakowa – nowe inwestycje deweloperskie są realizowane w tych częściach miasta na szeroką skalę, co daje duże możliwości wyboru odpowiedniego lokum. W dalszym ciągu świetnie sprzedają się kawalerki, w tym również tzw. mikroapartamenty, które często są kupowane z myślą o wynajmie.

Nowe mieszkanie w Krakowie – kryteria wyboru

Wybór mieszkania w Krakowie jest podyktowany przede wszystkim jego przeznaczeniem. Wszystkie inwestycje deweloperskie w Krakowie cechuje ogromna różnorodność, dlatego trzeba pamiętać o tym, że pod innym kątem kupuje się mieszkanie dla siebie i rodziny, a innym pod wynajem dla studentów, rodzin z dziećmi, biznesmenów czy turystów. Kluczową rolę odgrywa oczywiście lokalizacja. W wielu przypadkach preferowane są mieszkania w centrum lub w dzielnicach przyległych. W pozostałych sytuacjach zazwyczaj wystarczy to, że dane osiedle jest dobrze skomunikowane z resztą Krakowa. Oprócz lokalizacji niezwykle istotny jest standard nieruchomości oraz rozkład pomieszczeń. Koniecznie też trzeba zwrócić uwagę na okolicę – nie tylko pod kątem bezpieczeństwa oraz dostępności infrastruktury komunikacyjnej i handlowo-usługowej, ale i przez pryzmat planów zagospodarowania przestrzennego.

Poprzedni artykułWygodne mieszkanie dla rodziny w Lublinie – co kupić?
Następny artykułWiosna to idealny czas na rozwieszanie budek lęgowych

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj