Nieruchomości czy akcje – w co warto inwestować?

0

Temat inwestycji to zagadnienie, nad którym być może zastanawiasz się, jeśli masz już odłożone jakieś pieniądze. Inwestowanie nie jest jednak prostą sprawą i warto dobrze sprawdzić rynek, zanim zdecydujesz się wejść na giełdę lub zakupić nieruchomości.

Czy inwestowanie w nieruchomości jest opłacalne?

Od wielu lat mówi się, że rynek nieruchomości jest jednym z najbardziej stabilnych i przynoszących zyski. Potrzeby mieszkaniowe Polaków z roku na rok są coraz większe i poprzez zmieniającą się państwową gospodarkę lokalową, realizowane przez coraz młodsze osoby. Wiele lat temu dużo prościej było dostać mieszkanie komunalne, dzisiaj znacznie więcej osób wynajmuje. Każdy jednak chce mieć coś na stałe, a wraz z podwyższonym progiem życia, wybieramy najdogodniejsze tereny, w których moglibyśmy zamieszkać, lub z zyskiem taką nieruchomość sprzedać.

Jak szukać nieruchomości stricte w celach sprzedażowych? Nieruchomości pod inwestycję możesz szukać w serwisach ogłoszeniowych, a wybór jest naprawdę duży.
Pomimo iż pandemia koronawirusa spowodowała zmniejszenie ilości kupowanych mieszkań (niepewność odnośnie przyszłości nie pozostała bez wpływu na rynek nieruchomości), to samo inwestowanie w mieszkania i domy jest dobrym i dość bezpiecznym pomysłem. Ceny nieruchomości idą raczej w górę niż w dół i zapowiada się, że raczej tak już pozostanie.

Jaka inwestycja jest bezpieczniejsza – akcje czy nieruchomości?

Jak już zostało wspomniane, inwestowanie w nieruchomości jest raczej opłacalne i dość stabilne, ponieważ potrzeby mieszkaniowe obywateli Polski raczej rosną niż maleją. Jednak ostateczny wpływ na ich cenę może mieć między innymi gospodarka kraju i to, jaki jest poziom życia. Wzrost bezrobocia i wyjazdy za granicę Polaków na pewno obniżą opłacalność inwestycji nieruchomości pod kątem ich sprzedaży, ale z drugiej strony mogą pozytywnie wpłynąć na związany z tymczasowością wynajem.

Inaczej sprawa wygląda z akcjami, których rynek jest nieobliczalny i nie lubi próżni. Nawet okres pandemii nie zachwiał giełdą znacząco, gdyż w krótkim czasie na szczyt wysforowały się akcje spółek, które znalazły dla siebie niszę, jak spółki gamingowe, technologiczne, czy medyczne. O ile jednak inwestowanie w akcje może być opłacalne i w krótkim czasie przynieść nam znaczne dochody, o tyle równie szybko może sprawić, że stracimy zainwestowane pieniądze. Warto więc uważnie wybrać przedmiot inwestycji.

Jak inwestować w akcje?

Aby inwestować w konkretne akcje, wypada nieco wiedzieć o giełdzie i instrumentach, jakimi dysponuje. Są różne rodzaje rynków i warto o nich poczytać przed rozpoczęciem inwestowania.

Podobnie, warto również pozyskać wiedzę o poszczególnych spółkach, których akcje zamierzamy kupić. Na rynku regulowanym dane to są jawne i często pozwalają inwestorom podjąć decyzję, którą z akcji warto kupić.

Technicznie, do obrotu akcjami możemy użyć którejś z aplikacji. Jest ich na rynku dosyć sporo, należy więc dokładnie poczytać opinie użytkowników, które mogłyby naprowadzić nas na najlepszą.

Poprzedni artykułBudownictwo: Szukasz bezpiecznych i wydajnych rozwiązań? Przedstawiamy mini żurawia JEKKO JF40 – niezastąpionego pomocnika
Następny artykułFrezarki wykorzystywane w przemyśle stolarskim. Przedstawiamy budowę i najważniejsze funkcje obrabiarek do drewna

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj