Ciepła woda i ogrzewanie przestrzeni jest konieczne niemal w każdym budynku. Od dłuższego czasu rynek grzewczy podbijają pompy ciepła, które stanowią świetną alternatywę dla ogrzewania z miejskiej sieci grzewczej oraz korzystanie z pieca czy ogrzewania elektrycznego. Pompa ciepła ceniona jest głównie za ekologiczny a jednocześnie ekonomiczny sposób dostarczania energii cieplnej.
Pompa ciepła w sklepie internetowym hurtowni instalacyjnej
Pompy ciepła stosuje się w celu pozyskania energii cieplnej niskim kosztem, co jest możliwe dzięki wykorzystywaniu naturalnych źródeł z przyrody. Urządzenia zakupione w sklepie internetowym hurtowni hydraulicznej, niezależnie od tego czy wodne czy powietrzne bazują na wytwarzaniu wysokiego poziomu ciśnienia, dzięki któremu ogrzewany jest dom. Co prawda, sa one zasilana przez energię elektryczną, ale zużywają jej znacznie mniej.
Montaż gruntowej pompy ciepła pozwala pozyskiwać tanio energię cieplną, która nie emituje zagrożenia dla środowiska w przeciwieństwie do spalania opału. Wielu użytkowników, chcąc jeszcze bardziej zmniejszyć koszty ogrzewania, montuje panele fotowoltaiczne, które skutecznie redukują ceny eksploatacji.
Gruntowa pompa ciepła – montaż
Oczywiście inwestycja w pompę ciepła jak każdy inny rodzaj inwestycji wymaga umieszczenia w projekcie, który musi być zgodny z wszystkimi normami, by zapewniać efektywność i bezpieczeństwo. Najważniejszym etapem jest dokonanie wyliczeń zapotrzebowania na ciepło w danym gospodarstwie domowym, co pozwoli wybrać odpowiedni rodzaj urządzenia.
W następnej kolejności należy ustalić miejsce, gdzie ma być zamontowana gruntowa pompa ciepła. Potem czas na wykonanie wykopów o właściwej głębokości i dostosowanej powierzchni. W przygotowanym wykopie montowane jest dolne źródło ciepła. Następnie przygotowywane jest górne źródło ciepła, która odpowiada za rozprowadzanie ciepła i stanowi jednostkę kontrolną, Całość podłączona zostaje do instalacji CO. Choć cały proces wydaje się mało skomplikowany, to wykonanie odpowiednich pomiarów i wykopów warto powierzyć profesjonalistom.
Zalety stosowania gruntowych pomp ciepła
Wśród największych zalet stosowania gruntowych pomp ciepła wyróżnić należy fakt, że urządzenia te korzystają z odnawialnych źródeł energii, co jest wspierane przez politykę Unii Europejskiej i dofinansowywane z funduszy unijnych. Ponadto pompa ciepła obniża emisję CO2 średnio o 20% i umożliwia wielokrotną redukcję emisji gazów cieplarnianych, przy czym nie emituje gazów cieplarnianych.
Pompa ciepła stanowi rozwiązanie przyszłości, ponieważ prawdopodobnie kiedyś możliwe będzie pozyskiwanie 100% energii ze źródeł odnawialnych. Warto również zaznaczyć, że gruntowa pompa ciepła jest urządzeniem charakteryzującym się najwyższą klasą energetyczną wśród urządzeń grzewczych i urządzeń do podgrzewania wody użytkowej.