Mineralne płyty izolacyjne Multipor z wyróżnieniem Renowator 2018

0
Mineralne płyty izolacyjne Multipor z wyróżnieniem Renowator 2018

Multipor, innowacyjny system do ociepleń od wewnątrz obiektów historycznych, otrzymał prestiżowe wyróżnienie Renowator 2018. Nagroda została wręczona podczas XVII Europejskiego Kongresu Informacji Renowacyjnej w Krakowie, największej konferencji dla konserwatorów zabytków w Polsce.

XVII edycja Europejskiego Kongresu Informacji Renowacyjnej odbyła się w dniach 19-20 marca br. Wydarzenie tradycyjnie skierowane było do najważniejszych urzędników służb konserwatorskich w kraju, w tym miejskich i wojewódzkich konserwatorów zabytków, architektów miast, jak i biur projektowych oraz firm wykonawczych specjalizujących się w konserwacji zabytków. Obecni byli również przedstawiciele środowisk konserwatorskich z krajów Grupy Wyszehradzkiej.

Po raz piąty uczestnikiem kongresu była firma Xella Polska, producent nowoczesnej technologii Multipor do ociepleń od wewnątrz. – EKIR to najważniejsze w roku wydarzenie dla specjalistów zajmujących się konserwacją zabytków. Dla nas to świetna okazja, by poznać opinię praktyków, ale i urzędników służb konserwatorskich na temat termomodernizacji od strony wewnętrznej. Pod tym względem nasz materiał, minerale płyty Multipor, cieszą się olbrzymim zaufaniem konserwatorów zabytków. Specjaliści doceniają nieinwazyjny charakter systemu, który nie ingeruje w zabytkowe fasady, chwalą też materiał za jego ekologiczność, pochodzenie z naturalnych surowców i wysoką paroprzepuszczalność – wyjaśnia Wojciech Łasut, dyrektor Działu Technicznego Wsparcia Sprzedaży Xella Polska

Podczas EKIR-u ponad 200 uczestników wysłuchało kilkudziesięciu wystąpień specjalistów w dziedzinie konserwacji zabytków. W prelekcji „Materiały i technologie stosowane w termomodernizacjach obiektów zabytkowych – zasady wykonywania oraz przykłady dobrych i złych realizacji” dr hab. inż. Dariusz Bajno, prof. Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy, przedstawił realizacje z zastosowaniem systemu Multipor. Skuteczność technologii Multipor polega nie tylko na świetnych parametrach izolacyjności termicznej, ale i na aktywnym uczestniczeniu w procesie zmian wilgotności ocieplanych pomieszczeń w ciągu roku. Zdolność do pochłaniania pary wodnej przez mineralne płyty znacząco ogranicza zjawisko wykroplenia na wewnętrznej powierzchni ścian, zmniejsza również ryzyko rozwoju grzybów pleśniowych. 

Konferencji EKIR towarzyszy konkurs Renowator, w którym rywalizują firmy uczestniczące w kongresie – dostawcy materiałów budowlanych i technologii związanych z konserwacją zabytków. W 2015 roku Xella Polska zdobyła nagrodę specjalną Renowator za: „zastosowanie technologii Multipor przy pracach renowacyjnych w poprzemysłowych obiektach zabytkowych”. Doceniono znaczną ilość obiektów referencyjnych na Górnym Śląsku, w tym użycie tego mineralnego materiału w prestiżowej realizacji Muzeum Śląskiego w Katowicach, które powstało w zaadaptowanych do tego celu budynkach dawnej kopalni Katowice. Tym razem Xella Polska otrzymała wyróżnienie kwartalnika „Renowacje i Zabytki”, organizatora kongresu. Nagrodę przyznano za: „zastosowanie mineralnych płyt izolacyjnych Multipor do ocieplenia od wewnątrz obiektów zabytkowych”.

–  Wyróżnienie Renowator 2018 to potwierdzenie skuteczności technologii Multipor. Mamy już w całym kraju 350 obiektów referencyjnych, co stawia nas w pozycji lidera w kategorii ociepleń od wewnątrz obiektów zabytkowych. Dzięki zastosowaniu płyt Multipor jako izolacji termicznej ścian od wewnątrz, podnoszony jest standard termiczny historycznych budynków, a przy tym materiał ten nie narusza wartościowych fasad. Multipor udowadnia, że termomodernizacja może odbywać się z szacunkiem i troską o dobro zabytków – przekonuje dyrektor Wojciech Łasut.

Zobacz jak ocieplać od wewnątrz obiekty zabytkowe: https://www.ytong-silka.pl/pl/ocieplanie_za_pomoc__ytong_multipor_1391.php

Informacje o firmie

Xella Polska sp. z o. o. jest pionierem energooszczędnych rozwiązań w budownictwie. Producent markowych wyrobów Ytong i Silka – systemu białych bloków ściennych o wysokich parametrach cieplnych i wytrzymałościowych, które pozwalają szybko i sprawnie wznosić budynki o różnym przeznaczeniu: od domów jedno- i wielorodzinnych, po wielkoskalowe obiekty przemysłowe i komercyjne. Ytong Energo+ to jeden z nielicznych materiałów na rynku, który pozwala wznosić jednowarstwowe ściany spełniające najwyższe wymagania termiczne. Xella to również producent innowacyjnego systemu ociepleń Multipor, który można stosować od wewnętrznej strony ścian, co ma znaczenie w przypadku termomodernizacji zabytkowych obiektów.

Xella Polska zatrudnia około 680 osób w całym kraju, dysponuje 12 nowoczesnymi zakładami produkcyjnymi. Spółka prowadzi sprzedaż poprzez sieć dystrybucji na terenie Polski oraz w krajach takich jak: Ukraina, Litwa, Łotwa, Estonia oraz w Obwodzie kaliningradzkim.

Priorytetami Xelli są jakość produkcji oraz innowacja. Firma stale udoskonala swój asortyment, wprowadzając nowe produkty o coraz wyższych parametrach technicznych.

Xella rozwija również autorski program edukacyjny dla wykonawców i projektantów – Akademię Profesjonalnego Budowania. Rozbudowany program szkoleniowy realizowany jest w całorocznych Centrach Szkoleniowych Ytong Silka Multipor zlokalizowanych
przy zakładach Xelli.

Więcej informacji w serwisach: www.ytong-silka.pl, www.budowane.pl, https://www.youtube.com/user/BUDOWANEpl, https://www.facebook.com/budowane/

Poprzedni artykułJak Twoje okna przetrwały zimę? Praktyczne sposoby na konserwację i czyszczenie stolarki okiennej
Następny artykułJak prawidłowo zbudować ścianę przeciwogniową?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj