Mieszkanie na wynajem w Gdańsku – jak kupić mądrze?

0

Nowe mieszkanie w Gdańsku to doskonała lokata kapitału. Wiele osób decyduje się na zakup takiej nieruchomości z myślą o zyskach z najmu. Kluczowe znaczenie w tym kontekście ma wybór odpowiedniego mieszkania. Na co zatem zwracać uwagę?

Mieszkanie na wynajem w Gdańsku – dla jakiej grupy najemców?

Eksperci z firmy deweloperskiej Hossa podkreślają, że decyzja o zakupie nowego mieszkania jest bardzo złożonym procesem, który wymaga uwzględnienia aspektów prawnych, logistycznych etc. Z tego powodu wybór mieszkania na wynajem musi myć dobrze przemyślany. Na uwadze trzeba mieć m.in. potencjalnych najemców, których można podzielić na kilka grup. Wymienia się tu np. studentów, turystów, osoby samotne, rodziny z dziećmi czy biznesmenów odwiedzających Gdańsk w celach służbowych. Każda z tych grup ma inne oczekiwania względem mieszkania, niemniej można tu wskazać pewne wspólne cechy.

Mieszkanie na wynajem w Gdańsku – najważniejsze kryteria wyboru

Decydując się na zakup nowego mieszkania, należy w pierwszej kolejności sprawdzić, co proponują deweloperzy. Gdańsk ma pod tym względem na tyle rozbudowaną ofertę, że znalezienie nieruchomości odpowiadającej wymogom poszczególnych grup najemców nie powinno stanowić problemu. Jedną z najistotniejszych kwestii z punktu widzenia najemców jest lokalizacja. Najbardziej poszukiwane są mieszkania w centrum Gdańska oraz w dzielnicach przylegających do śródmieścia. Są one świetnie skomunikowane z pozostałymi częściami i miasta – stąd wszędzie łatwo się dostać. Poza tym wyróżniają się rozbudowaną infrastrukturą handlowo-usługową.

Kolejnym ważnym kryterium jest metraż. Najszybciej można znaleźć chętnych na kawalerkę lub nieduże mieszkanie dwupokojowe, ale coraz większym powodzeniem cieszą się również luksusowe apartamenty. Oczywiście taka oferta jest adresowana do wąskiej grupy najemców, niemniej charakteryzuje się wysoką rentownością. Kupując mieszkanie na wynajem, trzeba także zadbać o odpowiednie wykończenie – lokum powinno być wygodne i funkcjonalne.

Poprzedni artykułDlaczego warto kupić mieszkanie od dewelopera w Krakowie?
Następny artykułCo jest czym wśród popularnych materiałów budowlanych?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj