Markizy na słoneczne dni

0
Markizy na słoneczne dni

Słoneczne, letnie dni to czas, gdy najchętniej przebywa się na świeżym powietrzu. Idealnym miejscem, gdzie można w spokoju cieszyć się piękną pogodą, jest własny taras, najlepiej z widokiem na zadbany ogród. Gdy słońce mocno świeci, może okazać się, że taki wypoczynek będzie mało komfortowy. By móc relaksować się w zaciszu przydomowego ogrodu niezależnie od warunków atmosferycznych, warto zastosować przesłony tarasowe: markizy, pergole lub refleksole.

Markizy

To przesłony wykonane z trwałej i odpornej na działanie czynników atmosferycznych tkaniny. Markizy są montowane bezpośrednio do elewacji budynku, rozwijają się i chowają całkowicie, dzięki specjalnemu naciągowi umieszczonemu w ramionach przegubowych. Te poziome przesłony zapewniają ochronę przed promieniami UV i letnim deszczem, dzięki czemu można korzystać z tarasu przez cały sezon. Dużą popularnością cieszą się lekkie markizy makilux.

Pergole

To konstrukcje, które są wyposażone w specjalne słupy montowane do podłoża, dzięki czemu mogą osiągać naprawdę duże rozmiary przy jednoczesnej odporności na czynniki atmosferyczne, a przede wszystkim na wiatr. Można nabyć pergole wykonane w całości z aluminium z zamontowanymi specjalnymi lamelami, które jak w tradycyjnych żaluzjach, osłaniają taras, chroniąc go przed promieniami UV oraz deszczem. Pergole tarasowe wyposażone w ściany boczne stają się osobnymi pomieszczeniami, w których można relaksować się podczas letnich dni.

Refleksole – rolety pionowe

Do przesłony okien tarasowych można wykorzystać również refleksole, które pomagają utrzymać optymalną temperaturę wewnątrz pomieszczenia i tym samym ograniczają wykorzystanie klimatyzatora. Atutem refleksoli jest to, że pozwalają na zachowanie dobrej widoczności. Po całym dniu na zewnątrz z przyjemnością będzie można odpocząć w nienagrzanym pomieszczeniu i z możliwością podziwiania widoków.

Latem należy jak najwięcej czasu spędzać na świeżym powietrzu – na przykład z książką na tarasie. By zapewnić sobie komfortowe warunki wypoczynku, a przede wszystkim odpowiednie zacienienie, warto założyć przesłonę tarasową.

Więcej informacji na temat tego rozwiązania można znaleźć na stronie: www.markizy-poznan.pl.

Poprzedni artykułParapety kamienne w kuchni – postaw na ponadczasową elegancję!
Następny artykułPrzestrzeń wielu możliwości

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj