Kształtki, rury preizolowane – dlaczego produkty ciepłownicze najkorzystniej jest kupić w internecie?

0

Sieci preizolowane są praktycznie dziś standardem podczas budowy nowoczesnych budynków. Współczesne miasta nieustannie dążą do polepszenia jakości powietrza i co za tym idzie jakości życia mieszkańców. Aby sprostać temu wyzwaniu, tworzy się plany redukcji pojedynczych źródeł emisji CO2. Podstawowym celem planu ograniczenia niskiej emisji jest redukcja substancji szkodliwych uwalnianych do atmosfery. Pod pojęciem niskiej emisji rozumiemy zadymienie będące efektem spalania paliw stałych, pochodzących z gospodarstw domowych. Jakość paliw i ich rodzaj pozostawia wiele do życzenia. Wystarczy wyjść wieczorem na osiedle domków jednorodzinnych, aby przekonać się na własnej skórze o skali problemu. W ostatnich latach powstaje wiele projektów wspierających zmianę dotychczasowego modelu produkcji ciepła na potrzeby ogrzewania i produkcji wody użytkowej. Jednym z najkorzystniejszych i najsprawniejszych rozwiązań jest podłączenie budynku do miejskiej sieci ciepłowniczej.

Zamień stary kocioł na niezawodne źródło ciepła!

Stale rozrastająca się sieć ciepłownicza w miastach, stwarza ku temu doskonałą okazję, aby zamienić stary wysłużony kocioł na sprawne i niezawodne źródło ciepła.

Dystrybutorem ciepła w sieciach miejskich są zazwyczaj Komunalne Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej. W bilansie mocy wyprodukowanej na potrzeby sieci ciepłowniczej, zawiera się również wyprodukowana w ramach kogeneracji energia elektryczna, która dodatkowo obniża koszt produkcji jednostki ciepła. Jeśli do bilansu uzyskanej mocy wliczy się również energię cieplną wytworzoną w Zakładach Termicznego Przekształcania Odpadów – to w porównaniu z tradycyjnymi metodami wytwarzania energii cieplnej, podłączenie się do sieci miejskiej, wyraźnie niweluje negatywne skutki wpływu na środowisko, jakie powoduje niska emisja spalin pochodząca z gospodarstw domowych i przedsiębiorstw.

Modernizacja, rozbudowa czy podłączenie budynków mieszkalnych do preizolowanej sieci miejskiej z reguły odbywa się w sposób zorganizowany i ograniczony czasowo. Nie można wyłączyć bezterminowo dużej sieci cieplnej i pozbawić odbiorców możliwości korzystania z ciepła technologicznego tylko z uwagi na prace podłączeniowe nowego odbiorcy. Taką czynność należy przeprowadzić szybko i sprawnie. W sytuacji, gdy zabraknie jednego elementu, cała praca zostaje wstrzymana i naraża wykonawcę na kary umowne. Z reguły pracy związane z modernizacją lub budową sieci cieplnych realizowane są w okresie letnim, a jeśli to niemożliwe to poza okresem grzewczym.

Produkty ciepłownicze korzystnie jest kupić w Internecie!

Pytanie, dlaczego produkty ciepłownicze najkorzystniej jest kupić w internecie, powinno być postawione na etapie planowania budżetu, ponieważ po rozpoczęciu prac nie ma znaczenia, gdzie kupisz brakujący element np. trójnik preizolowany czy kolano preizolowane, jeśli kupisz je natychmiast, a jego jakość jest gwarantowana.

W każdej sytuacji, w której liczy się jakość i terminowość, warto skorzystać z oferty sklepu hydraulicznego Proterm!

Efektywna i energooszczędna praca systemów ciepłowniczych jest możliwa tylko w warunkach, w których straty w przesyle między kotłownią, węzłem a odbiornikiem zostaną ograniczone do minimum. Aktualnie stosowana technologia produkcji rur i kształtek preizolowanych zapewnia wysoką skuteczność izolacji cieplnej zgodną z Polską Normą PN EN 253. Wcześniej izolacja sieci należała do rzadkości, czego efektem były duże straty ciepła oraz częste awarie samych rur.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat produktów ciepłowniczych oraz tego, dlaczego w dzisiejszych czasach korzystniej jest kupić je w internetowych sklepach instalacyjnych? Jeśli tak – zapraszamy do zapoznania się z dalszą częścią wpisu!

Rury preizolowane, kształtki – jakie jest ich zastosowanie?

Zrównoważenie energetyczne i dążenie do niezawodnych rozwiązań przy projektowaniu i budowie sieci preizolowanych to główny cel sklepu internetowego Proterm. Aby instalacja była efektywna a koszty budowy optymalne, stosowane są tam najlepsze i sprawdzone rozwiązania. Produkty preizolowane mają pomimo powszechnego wyobrażenia dość szerokie spektrum zastosowania.

Wykorzystywane są podczas budowy instalacji chłodniczych, ciepłowniczych, wentylacyjnych, a także wody użytkowej. Nie tylko stosowane są podczas dużych inwestycji, ale także i w trakcie podłączenia zasilania ciepła technologicznego dla domów jedno/wielorodzinnych. Rura preizolowana od zwykłej różni się przede wszystkim tym, że posiada warstwę izolacyjną. W większości przypadków stosuje się rurociągi preizolowane z rury stalowej czarnej „bezszwowej” w izolacji cieplnej, którą stanowi sztywna pianka poliuretanowa typu PUR. Zabezpieczeniem przed mechanicznym uszkodzeniem izolacji termicznej jest zewnętrzny płaszcz wykonany z polietylenu PEHD o zwiększonej gęstości. To właśnie dzięki niej rura ma więcej zastosowań. Trwałość instalacji, czas pracy szacowany jest na około 30 lat. Można powiedzieć, że rury preizolowane to produkty, które stosowane są w skrajnych temperaturach – są na nie odporne i idealnie się w takich warunkach sprawdzają. Przy wykorzystaniu systemu rur i kształtek preizolowanych, zbudować można również sieci wodociągowe. Dzięki zastosowaniu ich można zmniejszyć utratę ciepła nawet o połowę!

Rury i kształtki preizolowane konstrukcyjnie przystosowane są do pracy z wysoko, jak i nisko temperaturowym medium. Do przesyłu medium – wody użytkowej stosuje się rury stalowe, bezszwowe wg uznanych norm typu DIN 1629,PN-EN 10216-1,-2, oraz ocynkowane wg PN-EN10240, Robocza maksymalna temperatura pracy 150stC, gwarancja szczelności do 5MPa. Rura lub kształtka stalowa, umieszczona jest centrycznie wewnątrz osłony zewnętrznej, jaką stanowi wspomniana powyżej płaszcz PEHD, a przestrzeń pomiędzy wypełnia szczelnie izolacja cieplna z pianki poliuretanowej PUR. Izolacja cechuje się współczynnikiem przewodzenia ciepła 0,029w/mK. Zgodnie z normą PN-EN 253. Zakres produkowanych średnic zależy od przeznaczenia.

Dla systemów służących do przesyłu medium grzewczego, stosuje się zakres średnic DN20 – DN1000. Rury w tym wykonaniu produkuje się w standardowych długościach 6,12 lub 16m.

W systemie rur i kształtek preizolowanych z rurą stalową ocynkowaną zakres produkcji mieści się w przedziale DN20 – DN200, rury występują w odcinkach o długości 6m.

Dlaczego warto kupić produkty ciepłownicze przez Internet?

Zakupy internetowe są popularne od dobrych kilku lat, sytuacja epidemiologiczna oraz trendy na całym świecie przyczyniają się do tego, że to właśnie Internet coraz częściej wygrywa w walce o klienta ze sklepem stacjonarnym. Nowe witryny online rosną „jak grzyby po deszczu”. W sieci sprzedać można już niemal wszystko, zaczynając od ubrań, pożywienia, samochodów a kończąc na artykułach preizolowanych, takich jak rury preizolowane czy kształtki! Jesteśmy świadkami zmiany pokoleniowej, która choć wymuszona nagłymi zdarzeniami przyśpieszyła transformację cyfrową o kilka lat. Dziś pytanie, dlaczego warto kupić produkty ciepłownicze przez Internet, należy zastąpić pytaniem, u kogo warto kupić przez Internet. Warto zawsze u zaufanego partnera, jakim jest e-sklep Proterm

Zalet zakupów internetowych jest wiele! Przede wszystkim, dzięki nim zaoszczędzić można dużo czasu, który związany jest z samym dotarciem do sklepu. Eksperci obliczyli, że szybszy jest także sam proces zakupowy. Być może z tego względu, że oglądając jeden produkt, jednocześnie nie skupiamy się też na innych artykułach.

Największą zaletą zakupów online, jest niska cena. Sklepy internetowe mogą sobie na nie pozwolić ze względu na niższe koszty utrzymania, z drugiej strony po prostu muszą zważywszy na dużo wyższą konkurencję. W nowoczesnych hurtowniach instalacyjnych dostępne są artykuły, które jeszcze do niedawna można było kupić tylko stacjonarnie.

Oferta ich jest kompletna, a nawet i szersza niż w punktach stacjonarnych. Nowoczesne platformy online oferują nie tylko produkty w konkurencyjnych cenach, szybką wysyłkę, ale i to, co jeszcze do niedawna zarezerwowane było tylko dla stacjonarnych sklepów – czyli doradztwo. W sklepie hydraulicznym Proterm liczyć można na pomoc podczas doboru produktów ciepłowniczych. Fachowe doradztwo poparte wieloletnią praktyką, szeroką wiedzą oraz najlepszym asortymentem, to z całą pewnością mieszanka idealna!

Poprzedni artykułOgrodzenia posesyjne: stalowe, aluminiowe czy drewniane?
Następny artykułPlanujesz zbudować dom kanadyjski?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj