Ile kosztuje montaż klimatyzacji w biurze?

0

Klimatyzacja jest niezwykle ważnym narzędziem, służącym do zapewnienia odpowiedniej temperatury podczas upalnych dni. Nadmierne upały mogą być czynnikiem wpływającym na złe samopoczucie czy brak energii. Klimatyzacja może służyć również jako urządzenie dogrzewające dane pomieszczenia podczas niskiej temperatury na zewnątrz.

Możliwość manipulowania temperaturą jest ogromnie ważna. Utrzymanie odpowiedniej temperatury jest bardzo znaczące, zwłaszcza gdy pomieszczenie, w którym się znajdujemy jest miejscem naszej pracy. Wielu właścicieli firm decyduje się nad zamontowaniem klimatyzacji w swoich biurach. To świetna inwestycja, która w ogromny sposób przełoży się na komfort i efektywność pracy.

Jeśli zastanawiasz się jaki klimatyzator wybrać oraz jakie koszta czekają Cię w związku z podjęciem decyzji o zainstalowaniu klimatyzacji – ten artykuł jest właśnie dla Ciebie.

Montaż klimatyzacji w biurze

Jeśli zdecydujemy się na montaż klimatyzacji w naszym biurze, powinniśmy wcześniej nabrać świadomości co do typów i cen klimatyzatorów dostępnych na rynku. Cena będzie mocno uzależniona od rodzaju klimatyzatora, który wybierzemy. Wachlarz cen jest bardzo rozległy, dlatego warto poszukać produktu o wysokiej jakości, idącym w parze z korzystną ceną.

Obecni producenci klimatyzatorów oferują szeroką gamę produktów, która ułatwia nam dobranie odpowiedniego urządzenia na własne potrzeby. Niektóre typy klimatyzatorów będą wymagały wynajęcia specjalnej ekipy, która pomoże w prawidłowym zamontowaniu urządzenia.

Rodzaje klimatyzatorów

Urządzenia klimatyzacyjne podzielone są ze względu na budowę oraz rozwiązania instalacyjne. Podział na sposób montażu dotyczy klimatyzatorów typu split oraz multi-split.
Z klimatyzatorów podzielonych ze względu na budowę możemy wyróżnić następujące rozwiązania:

• monoblock
• split
• multisplit.

Klimatyzatory monoblokowe – to urządzenia składające się z jednej jednostki. Wewnątrz niej znajduje się parownik, sprężarka, skraplacz oraz cała reszta przyrządów. Zasada działania klimatyzatorów monoblokowych nie różni się praktycznie niczym od klimatyzatorów typu split. Jedyna różnica to odprowadzenie gorącego powietrza, które odbywa się w przewodzie umieszczonym w otworze okiennym. Odpowietrzanie może odbywać się również poprzez podłączenie przewodu do kanału wentylacyjnego. Ceny klimatyzatorów monoblokowych zaczynają się już od 1 tys. złotych

Klimatyzatory typu split – to jedno z najpopularniejszych rozwiązań w Polsce. Urządzenia składają się z dwóch jednostek – wewnętrznej i zewnętrznej, które połączone są ze sobą freonową linią chłodniczą. Linia freonowa jest parą rur miedzianych w izolacji, która umożliwia przepływ czynnika chłodniczego. Ceny klimatyzatorów typu split zaczynają się od 2 tys. złotych

Klimatyzatory typu multi-split – są zbudowane w ten sam sposób co urządzenia typu split. Różnią się jedynie tym, że do jednej jednostki zewnętrznej, podłączonych jest wiele urządzeń wewnętrznych. Klimatyzatory typu split to najdroższa opcja, której ceny mogą wahać się od 10 do 15 tys. złotych za 10 m2 powierzchni.

Ile trwa montaż klimatyzacji w biurze?

Wiele osób zastanawia się, ile wynosi czas realizacji związanej z montażem klimatyzacji. Szybkość montażu może być uzależniona od wielu czynników.
Zazwyczaj instalacja klimatyzatora nie powinna zająć dłużej niż od 4 do 10 godzin. Zamontowanie klimatyzacji typu multi-split zajmuje nieco dłużej. Przy tego typu instalacjach, praca zazwyczaj rozkładana jest na 2-3 dni. Czas montażu może być jednak zróżnicowany i zależny od stopnia komplikacji. Do takowych może należeć między innymi materiał z którego zbudowany jest budynek. Betonowe, czy żelbetonowe ściany są dużo bardziej wymagające i trudniejsze w obróbce niż tradycyjna cegła. Podczas instalacji klimatyzatora należy wziąć również pod uwagę możliwość wystąpienia nieszczelności, która będzie wymagać dodatkowego czasu.

Montaż klimatyzacji krok po kroku:

• Przygotowanie miejsca montażu
• Montaż instalacji chłodniczych i sterowniczych
• Instalacja odprowadzenia skroplin
• Doprowadzenie zasilania
• Instalacja jednostki wewnętrznej i zewnętrznej
• Połączenie urządzeń
• Próba szczelności
• Uruchomienie urządzeń klimatyzacyjnych
• Sprawdzenie działania systemu klimatyzacji domowej

Klimatyzacja w okresie wiosenno-letnim jest niezwykle oblężonym produktem, a same firmy instalacyjne nie dysponują wówczas wieloma wolnymi terminami. Warto zdecydować się na montaż klimatyzacji poza okresem szczytowym. Wtedy realizacja usługi może nastąpić już następnego dnia od złożenia zamówienia.

Ile kosztuje montaż klimatyzacji w biurze?

Klimatyzacja w biurze nie należy do najtańszych wydatków. Montaż klimatyzatora oraz koszta zakupu mogą wahać się od 2-5 tys. złotych.
Do najdroższych należą klimatyzatory typu multi-split, które potrafią obsługiwać nawet kilka pomieszczeń. Redukcję kosztów można wprowadzić podczas samodzielnego montażu klimatyzacji. Zaoszczędzimy wówczas na wydaniu pieniędzy na ekipę instalacyjną, jednak w przypadku droższych urządzeń – warto skorzystać z usług kompetentnych fachowców. Samodzielny montaż klimatyzacji może przebiegać w nieumiejętny sposób, prowadzący do uszkodzenia urządzenia.

Klimatyzacja w biurze to genialna inwestycja, która z pewnością przyniesie satysfakcjonujące efekty. Ceny klimatyzatorów oraz samej instalacji mogą być zróżnicowane. Jest to zależne od typu i modelu klimatyzatora, który wybierzemy oraz cen usług danej ekipy instalacyjnej. Warto zakupić wysokiej jakości sprzęt, który będzie niezawodny i nie zawiedzie nas podczas wysokich temperatur.

Partnerem artykułu jest firma Artis Group.

Poprzedni artykułBudowa domu systemem gospodarczym czy z generalnym wykonawcą?
Następny artykułJakie zasuwy wybrać do bram garażowych?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj