Kameralne miejsca w Krakowie, w których warto zamieszkać

0

Poszukując wymarzonego miejsca do zamieszkania, kierujemy się różnymi kryteriami. Dla jednych kluczowa będzie możliwość przejścia spacerem do centrum miasta, a dla innych spokój i otoczenie zielenią. Poniżej przedstawiamy dzielnice Krakowa sprzyjające złapaniu oddechu od wielkomiejskiego zgiełku.

Skotniki mniej znane

Osoby spoza Krakowa będą zapewne zaskoczone, gdy po raz pierwszy znajdą się w tym miejscu. Cicha i spokojna okolica sprawia wrażenie, jakby była oderwana od dużej metropolii, a tymczasem jest jej ważną częścią. Należące do dzielnicy Dębniki Skotniki, chociaż mogą być postrzegane jako peryferyjne, łączą w sobie możliwość spędzenia czasu z dala od wielkomiejskiego zgiełku bez uszczerbku na udogodnieniach dnia codziennego. W praktyce oznacza to dobry dojazd do innych części Krakowa i bezproblemowy dostęp do lokali usługowo-handlowych. Dzielnica Dębniki rozwija się dynamicznie, czemu sprzyja obecność Krakowskiego Parku Technologicznego oraz kampusu Uniwersytetu Jagiellońskiego. Z tego względu okolice te stają się atrakcyjne do zamieszkania. Doskonale zdają sobie z tego sprawę deweloperzy – inwestycje tu powstające przyciągają singli, studentów i rodziny z dziećmi. Dla osób, które szukają dla siebie i swojej rodziny wymarzonego miejsca na stałe, spodobać się może inwestycja Nove Skotniki – nowoczesne domy w zabudowie bliźniaczej zapewniają przyszłym mieszkańcom dużą wygodę i poczucie swobody.

Malowniczy i sprzyjający rekreacji Tyniec

Kiedyś wieś, dziś już część miasta. Tyniec, bo o nim mowa, przyciąga nowych mieszkańców terenami sprzyjającymi rekreacji i wytchnieniu na łonie natury. Tyniec kojarzony jest głównie z Klasztoru Benedyktynów i urokliwego Bielańsko-Tynieckiego Parku Krajobrazowego. Rozwijająca się w tej części miasta infrastruktura sprawia, że coraz częściej postrzega się ją nie tylko w kontekście weekendowych wycieczek, ale i miejsca do zamieszkania na stałe.

Oddalone od centrum miasta Bronowice

Osoby poszukujące spokojnego miejsca do zamieszkania w Krakowie prędzej czy później trafią do Bronowic. Dzielnica ta, chociaż oddalona od centrum miasta, ma do zaoferowania swoim mieszkańcom sporo udogodnień i atrakcji. Miejsca sprzyjające spędzaniu czasu w otoczeniu zieleni docenią osoby, którym zależy na bliskim kontakcie z przyrodą. Mieszkańcy chwalą sobie to, że dzielnica jest dobrze skomunikowana z innymi częściami miasta i nie brakuje w niej zaplecza handlowo- usługowego.

Powiew luksusu, czyli Wola Justowska

Już na pierwszy rzut oka widać, że mamy do czynienia z prestiżowym punktem na mapie Krakowa. Bliskie sąsiedztwo Lasku Wolskiego, Błoni i Kopca Piłsudskiego, bez wątpienia sprzyjają rekreacji i spędzaniu czasu na świeżym powietrzu. Na korzyść Woli Justowskiej przemawia także nieduża odległość do Kopca Kościuszki, Parku Decjusza i obwodnicy Krakowa.

Poprzedni artykułCo warto wiedzieć o laserowym cięciu blach?
Następny artykułSaska Kępa – nowe inwestycje w prestiżowej części Warszawy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj