Jakie sprzęty warto posiadać na budowie?

0

Nowoczesne i funkcjonalne sprzęty usprawniają prace na budowie i zapewniają najwyższe bezpieczeństwo pracowników. Jakie sprzęty znajdują zastosowanie w miejscach z ograniczoną przestrzenią?

Wielofunkcyjne maszyny niezbędne na budowie

Istnieje duża ilość różnorodnych sprzętów, które wspierają i upraszczają prace w różnego rodzaju działalnościach. Przyssawki do szyb i zawiesia próżniowe zapewniają bezpieczny transport i montaż ciężkiego szkła, blach i kamieni, natomiast windy dekarskie usprawniają pracę na dachu. Dużą popularnością cieszą się również mini żurawie, które umożliwiają wykonywanie zadań w trudnych warunkach na ograniczonej ilości miejsca. Dużą funkcjonalnością cieszą się również żurawie na przyczepie, które posiadają trwały wysięgnik, stabilny system stabilizatorów, a także szeroki wybór akcesoriów. Przydatnym urządzeniem do pracy wewnątrz pomieszczeń są z kolei żurawie samojezdne, które mimo swoich kompaktowych rozmiarów mają bardzo duży udźwig. Jak wskazuje firma https://uplifter.pl, dobrym rozwiązaniem są w szczególności urządzenia z silnikiem elektrycznym, ponieważ pracują cicho i bezemisyjnie. Sprzęty z napędem elektrycznym i Diesla można wykorzystywać do pracy wewnątrz budynku, ponieważ nie emitują szkodliwych dla zdrowia ludzkiego i środowiska spalin.

Transport i montaż wielkogabarytowych szyb

Najlepszym rozwiązaniem do transportu wielkogabarytowych szyb i okien będą mini żurawie, które zmieszczą się w windzie i przejadą przez standardowe drzwi. Mini dźwigi o kompaktowych rozmiarach mogą się poruszać nie tylko po posadzkach, ale również nierównym podłożu czy błotnistym terenie. Żurawie usprawniają pracę w szeroko pojętym budownictwie, a poza tym mogą być stosowane do transportowania materiału w kościołach i muzeach. Jednym z najmniejszych dźwigów przeznaczonych do pracy na zewnątrz budynku oraz w jego wnętrzu jest żuraw Maeda MC 104, którego maksymalny udźwig wynosi 995 kg. Jest to jedno z najlepszych urządzeń do transportu i montażu szkła w budynkach na dowolnej kondygnacji. Może być również wykorzystywany do pracy w halach produkcyjnych, warsztatach, laboratoriach i wszędzie tam, gdzie niezbędny jest solidny i bezpieczny sprzęt. Oprócz mini żurawi, do transportu wielkogabarytowego szkła wykorzystuje się ssawki i przyssawki próżniowe, które dają możliwość bezpiecznego manipulowania szybą. Zastosowanie urządzeń tego typu pozwala na transport i instalację elementów szklanych, okiennych, a nawet kamiennych w trudnych warunkach pracy. Ssawki są niezbędne do montażu wielkogabarytowego szkła w nowoczesnych, przeszklonych obiektach, a także instalacji okien autobusowych, pociągowych czy też samochodowych.

Żurawie Pick & Carry – maksymalne osiągi i ekologiczna praca

Bardzo funkcjonalnym i użytecznym urządzeniem na budowie jest żuraw samojezdny typu Pick & Carry. Zapewnia bezpieczną i ekologiczną pracę, a ponadto umożliwia poruszanie się z wielkogabarytowymi ładunkami na trudnych, ciasnych przestrzeniach. Żurawie marki Valla dostępne w ofercie firmy Uplifter posiadają funkcjonalny wysięgnik teleskopowy, a także bezemisyjny silnik elektryczny. Są przeznaczone zarówno do pracy na zewnątrz, jak i wewnątrz budynku, dlatego można je wykorzystywać do bardzo zróżnicowanych zadań. Żurawie Pick & Carry umożliwiają transport i montaż szyb, okien, a także konstrukcji stalowych czy nawet konserwację maszyn.

Poprzedni artykułDlaczego warto wybrać projekt domu z poddaszem? Za i przeciw
Następny artykułCo warto wiedzieć o pustakach ceramicznych?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj