Jak dopasować napęd do rodzaju bramy garażowej?

0
Jak dopasować napęd do rodzaju bramy garażowej?

Bramy garażowe z napędem to niezwykle praktyczne rozwiązanie. Dzięki nim nie musimy obawiać się o konieczność wysiadania z samochodu podczas ulewy czy śnieżycy, a co więcej, mamy pewność, że nasz samochód jest bezpieczny przez całą dobę, a do garażu nie dostanie się nikt z zewnątrz. Czym kierować się wybierając napęd do bramy garażowej?

Należy go dopasować uwzględniając zarówno rodzaj, jak i wielkość oraz ciężar bramy.

  • Do bram garażowych segmentowych górnych pasować będą wszystkie dostępne na rynku rodzaje napędów. Jeżeli brama ma zamykać garaż dla dwóch samochodów, napęd powinien mieć wyższą siłę ciągnięcia i pchania – najlepiej, by przekraczała ona 1000 N.

  • Do bram uchylnych dopasować możemy każdy tradycyjny napęd, pod warunkiem, że posiada on odpowiednią moc. Do wyboru mamy między innymi specjalny napęd do bram uchylnych mocowany na skrzydle bramy od strony garażu. Siłownik jest tutaj połączony z mechanizmem podnoszenia bramy przy pomocy metalowego pręta.

  • Do bram segmentowych bocznych napęd należy zamocować na ścianie bocznej albo tuż nad nadprożem otworu. Niezbędne będzie wyposażenie go w specjalne ramię umożliwiające ciągnięcie bramy.

  • Do bram uchylnych na dwa samochody powinno się wybrać napęd o większej sile ciągnięcia. Zastosować można tu także dwa napędy mocowane do bramy – po jednym przy każdym z boków, lecz muszą być one zostać idealnie zsynchronizowane, a siła każdego z nich powinna zostać identycznie ustawiona.

  • Do bramy rozwieralnej – w tym przypadku dobór napędu jest najtrudniejszy. Do klasycznego napędu mocuje się ramiona ciągnące lub pchające skrzydła, lecz można je zamontować wyłącznie w bramach, których szerokość jest nie większa niż 2,8 metra. Inne rozwiązanie to instalacja napędu stworzonego z myślą o bramie wjazdowej umieszczonej w ogrodzeniu. Należy tu jedynie pamiętać o tym, że jego ramiona zwężą odrobinę światło otworu wjazdowego, a to ze względu na fakt, że mocuje się je do ścian garażu.

Bogaty asortyment wysokiej jakości napędów do bram znaleźć można na stronie: http://novoferm.pl/automatyka-i-napedy-do-bram/

Poprzedni artykułOchrona betonowych elementów obiektu
Następny artykułJak zaprojektować dom idealny dla niepełnosprawnych?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj