Jak dopasować meble do kuchni?

0
Jak dopasować meble do kuchni?

Kuchnia to niewątpliwie najważniejsze pomieszczenie w każdym domu. To tutaj przecież spotykamy się z najbliższymi przy śniadaniu czy przygotowujemy pełne miłości potrawy na specjalne okazje dla najważniejszych dla nas osób. A ponieważ spędzamy tutaj sporą część dnia bardzo ważne jest, aby pomieszczenie to było urządzone nie tylko ładnie, ale przede wszystkim wygodnie i praktycznie. Nie zawsze jest to łatwe. Niektóre kuchnie są bardzo niewielkie inne z kolei nieustawne. Jak zatem dopasować gotowe meble kuchenne do kuchni?

Wielu producentów mebli kuchennych posiada w swojej ofercie całe serie pojedynczych szafek, które klient może dowolnie łączyć i kompletować zgodnie z własnymi potrzebami. Rozwiązanie to jest stosunkowo niedrogie niemniej jednak coraz mniejsza liczba klientów się na nie decyduje. Dlaczego? Otóż aby samodzielnie skompletować gotowe meble do kuchni, tak aby w efekcie były wygodne dla użytkowników trzeba niewątpliwie posiadać pewien zmysł aranżacyjny. Nie to jednak stanowi największy problem. Otóż problemem bywają rozmiary samego pomieszczenia, rozmieszczenie przyłączeń wodno-kanalizacyjnych czy chociażby okien. Wszystko to razem sprawia, że klienci coraz chętniej skłaniają się ku zakupowi gotowych zestawów kuchennych dostępnych w salonach meblowych czy też projektowanych na zamówienie.

Meble kuchenne: gotowe zestawy na zamówienie

Dlaczego tak chętnie kupujemy już skompletowane meble kuchenne? Gotowe zestawy to po prosu wygoda. Nie musimy szukać, dobierać i analizować różnych kombinacji ponieważ producent zrobił to już za nas. Wśród dostępnego w poszczególnych sklepach asortymentu odnajdziemy zarówno małe, kilkuelementowe zestawy do kuchni o niewielkim metrażu, jak i takie, które zaspokoją potrzeby większych przestrzeni. Wszystkie dostępne na rynku gotowe zestawy mebli kuchennych wyposażone są w szafki pod zlewozmywak, większe zestawy doposaża się w szafki pod sprzęt AGD, np. zmywarki czy lodówki. Wszystkie posiadają również blaty. Tego typu meble przystosowane są zazwyczaj do samodzielnego montażu przez klienta. Z pozoru mogłoby to stanowić dla niektórych klientów kłopot. Zazwyczaj jednak wystarczy dokładnie przeanalizować instrukcję, aby przekonać się, że to nic trudnego. Rozwiązanie takie ma natomiast jedną podstawową zaletę – znacząco wpływa na obniżenie kosztu umeblowania kuchni.

Meble projektowane na wymiar

Kolejnym, coraz częściej wybieranym przez klientów sposobem na idealne dopasowanie mebli do kuchni jest zamówienie ich projektu wraz z wykonaniem pod wymiar konkretnego pomieszczenia. Jest to z pewnością rozwiązanie, które zapewnia użytkownikowi optymalny dobór szafek do danego pomieszczenia – np. pozwoli zmieścić całe niezbędne wyposażenie na niewielkiej przestrzeni. Niemniej jednak ma ono pewną wadę. Otóż jest nią koszt. Meble projektowane na wymiar są nadal stosunkowo drogie. Jeżeli zatem nie dysponujemy nieograniczonym budżetem, warto przemyśleć samodzielne skompletowanie i dopasowanie szafek lub zakup gotowego zestawu do samodzielnego montażu. Być może zajmie to trochę więcej czasu, ale pozwoli zaoszczędzić sporą niekiedy sumę.

Jak wybrać idealne meble do kuchni?

Bez względu na to czy zdecydujemy się na zakup gotowego zestawu czy też zamówimy meble zaprojektowane na wymiar zawsze w pierwszej kolejności należy dokonać szczegółowych i dokładnych pomiarów kuchni. Na ich podstawie należy stworzyć roboczy plan, na którym uwzględnione zostaną otwory okienne, drzwi, wnęki, skosy, wszelkiego rodzaju przyłącza i kontakty. To bowiem względy praktyczne i warunki panujące w pomieszczeniu powinny w pierwszej kolejności dyktować zakup mebli kuchennych. Nie bez znaczenia są także warunki życia domowników czy chociażby ich liczba. Dla dwuosobowej rodziny wystarczy przecież np. kompaktowe urządzenie łączące w sobie zmywarkę piekarnik i kuchenkę, ale już dla większej, pięcioosobowej rodziny potrzebna będzie większa zmywarka o szerokości 60 cm. Komponując zatem lub wybierając gotowe meble do kuchni wziąć trzeba pod uwagę potrzeby wszystkich domowników z osobna.

Poprzedni artykułDoceniasz wygodę? Postaw na gotowy, nowy apartament w Gdańsku!
Następny artykułJaki powinien być wymiar otworu na drzwi?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj