Innowacje i premiery od marki Classen podczas targów DOMOTEX 2018

0
Innowacje i premiery od marki Classen podczas targów DOMOTEX 2018

Podłogi wodoodporne, ekologiczne materiały, panele laminowane w rozmiarze XXL, nowe sposoby pakowania – to niektóre z rozwiązań zaprezentowanych przez firmę Classen podczas styczniowych targów DOMOTEX. W Hanowerze swoją premierę miał również system listwowy NOOX. Producent wyeksponował produkty o wysokim standardzie, stworzone z myślą o wymagających klientach.

Międzynarodowe targi branży podłogowej, organizowane co roku w Niemczech, są doskonałą okazją do poznania najświeższych trendów i innowacji na rynku. Podczas tegorocznej edycji wydarzenia na stoisku firmy Classen można było zobaczyć m.in. kolekcje paneli laminowanych SONO i NEO 2.0, które posiadają płytę nośną Ceramin®. To materiał ekologiczny. Nie zawiera PVC oraz innych, szkodliwych substancji, jest przyjazny dla środowiska i podlega recyklingowi. Panele z obu serii wyróżnia także niestandardowa grubość – 4,5 mm. Ciepłą w dotyku powierzchnię pokrywa warstwa ochronna Sealtec, trwała i odporna na promieniowanie UV. Podłogi są wyposażone w system Megaloc, który umożliwia sprawny, samodzielny montaż.

Producent zaprezentował ponadto linię Vario, której podstawę również stanowi materiał Ceramin®, stworzony w oparciu o badania zrealizowane przez ekspertów Classen. Autorskie płytki kompozytowe są wodoodporne i niezwykle wytrzymałe, co potwierdza wysoka klasa ścieralności. Wyróżnia je także lekkość, która zdecydowanie ułatwia transport i montaż. Uwagę zwraca przede wszystkim ich design, bowiem wyglądem imitują tradycyjne płytki ceramiczne czy kamienne. Ze względu na swoje unikalne właściwości, z powodzeniem mogą je zastąpić. Sprawdzą się na ścianie i podłodze, a także na innych powierzchniach, np. zabudowie wanny. Płytki występują w różnych formatach i dekorach.

Zainteresowaniem odwiedzających cieszyły się podłogi w rozmiarze XXL – niemal dwukrotnie dłuższe od standardowych. Wielkoformatowe deski są dedykowane przestronnym pomieszczeniom i klienci coraz chętniej wybierają je do swoich mieszkań. Takie panele pięknie eksponują otwarte przestrzenie i nadają im elegancji.

Podczas targów DOMOTEX 2018 miała miejsce premiera systemu listwowego NOOX. To niespotykane dotąd na rynku rozwiązanie stawia na piedestale komfort użytkowników. Symetryczne listwy, ścięte pod kątem 45 stopni, wpasują się w każdy kąt. Wystarczy je właściwie obrócić, dopasować i połączyć, bez konieczności stosowania narożników i łączników. Ich montaż nie wymaga użycia profesjonalnych narzędzi (np. piły kątowej); potrzebny jest jedynie klej lub kołki rozporowe. Istotny walor stanowi szeroka gama drukowanych cyfrowo dekorów, w tym wzorów niestandardowych (pszczółki, kwiaty itp.). Na targach listwy NOOX stały się hitem, zyskując zainteresowanie przedstawicieli sieci handlowych z Europy oraz USA i Kanady. Odwiedzający stoisko Classen pozytywnie ocenili też sposób ich pakowania w kartony półotwarte.

– Tegoroczne targi DOMOTEX w Hanowerze oceniamy bardzo pozytywnie. Cieszymy się, że innowacje i nowości produktowe marki Classen mogły zostać zaprezentowane międzynarodowemu gronu gości. Spotkania z przedstawicielami europejskich i amerykańskich sieci handlowych były satysfakcjonujące i wiele z przedstawionych rozwiązań zyskało uznanie. Dla nas, jako producenta, to wyraźny sygnał, że tworzone przez nas produkty zarówno pod względem designu, a także jakości materiałów, precyzji wykonania oraz funkcjonalności są dobrą odpowiedzią na to, czego poszukują klienci – podsumowuje Michał Białas, kierownik działu reklamy, Classen.

Targi DOMOTEX 2017 miały miejsce w Hanowerze i trwały od 12 do 15 stycznia. W tym czasie, stolica Dolnej Saksonii stała się najważniejszym miejscem dla przedstawicieli światowej branży podłogowej.

Informacje o firmie CLASSEN

Classen jest wiodącą marką wyrobów drewnianych i drewnopochodnych w Europie. Na polskim rynku firma reprezentowana jest przez spółkę CLASSEN-POL SA, a jej główna siedziba mieści się w Rybniku-Zwonowicach. Szeroka gama produktów firmy obejmuje oprócz paneli podłogowych również drzwi, ościeżnice oraz materiały wykończeniowe. Od 2014 roku Classen jest członkiem Klastra Technologii Drewna „Lignum”, organizacji, której celem jest koordynacja jej członków w dążeniu do dynamicznego rozwoju na konkurencyjnym rynku.
Spółka należy także do Związku Polskie Okna i Drzwi.

Więcej informacji o firmie Classen można uzyskać pod adresem www.classen.pl

Poprzedni artykułW co ubrać szufladę, czyli kilka słów o trendach wzorniczych uchwytów ad.2018
Następny artykułRusza budowa Trasy Łagiewnickiej w Krakowie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj