Industrialna aranżacja w pigułce

0

Lofty nie tracą na popularności. Co więcej – wraz z rosnącym przesytem rzeczami materialnymi po surowy i minimalistyczny styl industrialny Polacy sięgają coraz częściej. Rozwiązania mieszkaniowe wzorujące się na poprzemysłowych budynkach mają niepowtarzalny klimat, są wyjątkowo funkcjonalne i nie aż tak trudne do osiągnięcia! Od czego więc zacząć industrialną aranżację?

Geneza loftu

Aby skutecznie wprowadzić do mieszkania styl industrialny powinniśmy znać jego historię – pomoże nam to w osiągnięciu prawdziwie nowojorskiego klimatu. Lata 50. XX wieku były w Stanach Zjednoczonych czasem powstawania z kryzysu. Współczesne aranżacje loftowe wzorowane są na opuszczonych fabrykach, magazynach, szwalniach i innych budynkach przemysłowych, w których dostrzeżono potencjał na stworzenie przestrzeni mieszkalnej. Wykorzystanie surowych powierzchni, surowców naturalnych i praktycznych rozwiązań dodaje niezwykłej prostoty i elegancji.

Im mniej tym lepiej

Czyli kluczowa zasada stylu industrialnego. Zrezygnujmy z kolorowych ozdobników i niepotrzebnych gadżetów – aranżacja jest doskonałą okazją do gruntownych porządków. Dobrym pomysłem będzie decyzja, aby wyposażyć się w meble w stylu industrialnym LOFT Decora. Mają w sobie wszystko to, co cenimy w loftowych przestrzeniach – ponadczasowość, uniwersalność, prostotę i wytrzymałość. Dzięki tego rodzaju rozwiązaniom nie musimy martwić się o ciągły bałagan lub dostosowanie domu do najnowszych trendów w wystroju.

Dobrze rozplanowana przestrzeń

Mówiąc o podstawach stylu industrialnego nie można nie wspomnieć o znaczeniu przestrzeni w osiągnięciu loftowego klimatu. Na myśl przychodzą pomieszczenia o wysokich sufitach, w których poszczególne funkcje mieszkaniowe płynnie się ze sobą zazębiają. Na ile to możliwe warto więc unikać zbędnych ścianek działowych – doskonałym pomysłem będzie na przykład połączenie kuchni, jadalni i salonu. Nie mniej istotne są duże okna – podkreślą przestrzenny charakter pomieszczenia. Warto pamiętać, że imitację loftu stworzyć można również w niewielkich mieszkaniach blokowych. Stosując się do podstaw aranżacji dostosujmy zasady wedle swoich możliwości.

Surowce naturalne i neutralne barwy

Doskonale w odzwierciedleniu poprzemysłowego charakteru sprawdzi się drewno, kamień, cement czy cegła (lub ich imitacja). Doskonale wpiszą się w wystrój różnych pomieszczeń – od łazienki i kuchni po sypialnię. Niemniejsze znaczenie ma odpowiedni dobór kolorów. Biele, szarości i beże to barwy, które dominują, można jednak zdecydować się na wyraziste elementy ożywiające naszą przestrzeń.

Industrialna aranżacja – o czym jeszcze warto pamiętać?

Po pierwsze: elementy konstrukcyjne, widoczne kable i instalacje dodają naszej przestrzeni wyjątkowego, ciekawego charakteru. Jeżeli tylko są odpowiednio zabezpieczone warto zostawić je na widoku. Niezwykle istotną rolę w stylu loftowym odgrywa także różnorodne oświetlenie – najlepiej z żeliwnych lamp, reflektorów czy nawet “surowych” żarówek. Nie zapominajmy, że we wnętrzu liczy się porządek, oszczędność, ale przede wszystkim to, aby spełniało ono nasze wymagania i preferencje.

Poprzedni artykułPierwotny rynek mieszkań w dobie pandemii – na jakie mieszkania jest popyt w Gdańsku?
Następny artykułHydroizolacja dachów za pomocą gumy w płynie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj