Ile kosztuje dom z bali całoroczny?

0
Ile kosztuje dom z bali całoroczny?

Domy z bali całoroczne kosztują mniej pieniędzy od innych typów domów, dlatego już sama decyzja o postawieniu takiego domu jest dla klienta opłacalna w zakresie finansowym. Można na tym zaoszczędzić duże pieniądze.

Trzeba jednak bliżej przyjrzeć się ofercie domów z bali całorocznych, aby wiedzieć, jaka konkretnie cena będzie obowiązywała klienta, gdy ten zdecyduje się, że chce znaleźć się w posiadaniu takiego domu. Stan surowy otwarty w tym przypadku będzie kosztował około 1000-2000 zł za metr kwadratowy, natomiast stan surowy zamknięty 1400-2500 złotych za metr kwadratowy. Oczywiście wpływ na końcową cenę ma bardzo dużo czynników, np. to jaką powierzchnię będzie miał konkretnie taki dom. Jeśli klient zdecyduje się na dużą powierzchnię domu z bali całorocznego pod klucz to zapłaci mniejsze pieniądze za metr kwadratowy, dlatego też wszystko jest ustalane na specjalnie zwołanym spotkaniu z ekspertem, aby potem nie wynikły z tego powodu jakieś nieporozumienia.

Od czego zależy cena?

Ceny za domy z bali całoroczne pod klucz zależą też od wielu innych czynników. Mowa tutaj np. o architekturze takiego domu, o jego konstrukcji, czy też o pokryciu dachowym, w które się zainwestuje. Trzeba jednak przygotować się na wydatek rzędu kilkuset tysięcy złotych. Bardzo ważne jest jednak to, aby na takiej konstrukcji nie oszczędzać, ponieważ wszelkie prace montażowe muszą być wykonane poprawnie, aby konstrukcja była jak najbardziej stabilna i bezpieczna dla domowników. Zainwestowanie w całoroczne domy z bali pod klucz to bardzo dobre rozwiązanie, jednak klient musi zdecydować się też na to, czy chce posiadać balkon, taras, czy też ganek. Jeśli odrzuci taką możliwość, zapłaci wtedy mniej, ale zmniejszy tym samym swój komfort, więc wszystko trzeba sobie bardzo dokładnie przeanalizować przed podjęciem jakichkolwiek decyzji w tym zakresie.

Jakie prace należy wykonać?

Przy stawianiu domów z bali całorocznych pod klucz trzeba zająć się przede wszystkim stawianiem ścian zewnętrznych, które wykonane są ze specjalnie przygotowanych bali. Następnie takie bale trzeba umiejętnie ze sobą połączyć, położyć na takich ścianach specjalną folię, która będzie przepuszczała parę, itd. Jak widać takich prac jest naprawdę dużo, a więc trzeba za nie trochę pieniędzy zapłacić, aby żyć sobie spokojnie w nowoczesnym, wygodnym i pięknie wyglądającym domu z drewna. Domy o średnim metrażu powinny kosztować około 100-120 tysięcy złotych, chociaż wszelkie wyliczenia otrzyma się od doświadczonych ekspertów, po wysłuchaniu życzeń klienta, więc nie da się tego jasno określić.

Poprzedni artykułChcesz kupić mieszkanie na wynajem? Postaw na mniejszy metraż
Następny artykułDrzwi wejściowe z aluminium – także do domu jednorodzinnego

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj