Drzwi wejściowe z aluminium – także do domu jednorodzinnego

0
Drzwi wejściowe z aluminium – także do domu jednorodzinnego

Drzwi wykonane z aluminium najczęściej kojarzą nam się z obiektami handlowymi, użyteczności publicznej czy też z halami produkcyjnymi. Jednak do wyboru mamy również wiele modeli doskonałych do domów jednorodzinnych. Dlaczego warto je wybrać?

Aluminium jest lekkim i bardzo wytrzymałym metalem, który jest odporny na korodowanie. Ma szerokie zastosowanie w branży budowlanej i wykończeniowej. Używany jest również do produkcji okien oraz drzwi.

Konstrukcja drzwi aluminiowych jest bardzo prosta. Od środka znajduje się izolacyjna pianka poliuretanowa albo inny rodzaj izolacji, który obłożony jest blachą zewnątrz i wewnętrzną wykonaną z aluminium. Ponadto drzwi wejściowe aluminiowe mogą mieć również dekoracyjne przeszklenia, które dzięki odpowiedniej izolacji nie doprowadzają do nadmiernego wychłodzenia pomieszczeń. Drzwi wykończone są również ościeżnicami i progami wykonanymi wysokie jakości stopów aluminium.

Dzięki takiej konstrukcji drzwi wejściowe aluminiowe są odporne na czynniki zewnętrzne, w tym na niekorzystne warunki pogodowe, a także nie wymagają specjalnych prac konserwacyjnych, jak ma to miejsce w przypadku drzwi drewnianych. Do wyboru mamy również drzwi spełniające wymogi klasy antywłamaniowej – wyposażone w specjalne zamki, rygle, szyby oraz progi i ościeżnice, które zabezpieczają budynek przed włamaniami oraz kradzieżami.

Nie musimy też obawiać się o kwestie estetyki – drzwi wejściowe aluminiowe również mogą prezentować się naprawdę bardzo elegancko. Do wyboru mamy pełną gamę kolorów jednolitych z palety RAL, ale również możemy zdecydować się na drzwi oklejone różnymi okleinami, na przykład o wzorze drewna. Zatem drzwi zewnętrzne wykonane z aluminium to również bardzo dobry wybór do domu jednorodzinnego – to lekkie, wytrzymałe, estetyczne oraz ciepłe drzwi, które będą mogły posłużyć na bardzo długi czas. Z ofertami producentów drzwi aluminiowych można zapoznać się już teraz on-line – są one dostępne w standardowych rozmiarach oraz można zdecydować się na ich zamówienie na wymiar.

Poprzedni artykułIle kosztuje dom z bali całoroczny?
Następny artykułCzy warto ocieplać pianką?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj