Drewniany, skandynawski czy holenderski – jaki domek wybrać?

0

Trzy najpopularniejsze typy domków letniskowych to rustykalne wykonane z drewna, modne skandynawskie i przenośne holenderskie. Każdy z nich ma mnóstwo zalet, a co z wadami? Przyjrzyjmy się najważniejszym cechom niemurowanych domków wypoczynkowych. Być może ten krótki przegląd pomoże wam podjąć decyzję, który z nich wybrać na swoją działkę!

Domki drewniane

Wyjazdy do domków letniskowych to ostatnio jeden z ulubionych sposobów na wypoczynek wśród natury. Ci z nas, którzy mają szczęście posiadać własną działkę, często właśnie decydują się na takie kompleksowe, modułowe rozwiązanie. Szczególnie często wybieramy domki z drewna, świetnie się bowiem prezentują w pięknych okolicznościach przyrody, współgrają z otoczeniem i zwyczajnie cieszą oko. Współczesne domki letniskowe są niezwykle wytrzymałe i odporne nawet na kiepskie warunki atmosferyczne. Można w nich zatem spędzać zarówno upalne lato, jak i te deszczowe, wietrzne dni. Ich montaż nie stanowi problemu, nie potrzebują fundamentu, a jedynie równego, utwardzonego podłoża. Mają bardzo długą gwarancję i po prostu świetnie się sprawdzają w każdym klimacie!

Domki skandynawskie

Zachłysnęliśmy się nieco skandynawskim poczuciem stylu i doskonale widać to nie tylko po naszych domach czy mieszkaniach. Trend ten znalazł swoje zastosowanie w branży domków letniskowych i często jest wykorzystywany zwłaszcza nad morzem, gdzie stwarza to swoisty klimat. Wielu przedsiębiorców w branży turystycznej inwestuje właśnie w takie skandynawskie domki, są one bowiem nie tylko atrakcyjne wizualnie, ale mają również szereg pozytywnych cech praktycznych, które ułatwiają konserwację i użytkowanie przez lata. Ciekawe połączenia strukturalne i kolorystyczne to znaki szczególne skandynawskiego stylu i znajduje to odzwierciedlenie również tutaj. Dlatego rozwiązanie to cieszy się wzrastającą popularnością i sprawdza się w różnych okolicznościach przyrody – nie tylko nad morzem.

Domki holenderskie

Jeśli chodzi o domki letniskowe, najmniej chyba popularnym dzisiaj rozwiązaniem są domki holenderskie. Lata swojej świetności mają już za sobą. Ich niewątpliwą zaletą jest mobilność – transportuje się je w całości, dzięki czemu mogą zmieniać swoje miejsce z sezonu na sezon. Dlatego też rzadko wybierane są przez działkowiczów, którzy szukają raczej rozwiązania permanentnego. Design tego budyneczku również pozostawia wiele do życzenia – przypomina raczej niekształtną przyczepę niż urokliwy domek, który zdobiłby teren działki. Oto kilka słów o typach domków letniskowych. Ostateczny wybór należy do was!

Poprzedni artykułNieruchomości na sprzedaż – jak szukać dobrych ofert?
Następny artykułKlamki do drzwi jako ozdoba każdego wnętrza – Warszawa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj