Dom 70m2, czy łatwiej go wybudować?

0
wcser-dom-do-70-m2

Dom 70m2 jest chętnie wybieraną opcją dla klientów, którym zależy na czasie. Możemy mieć pewność, że budowa domu do 70 m 2 nie będzie wymagała pozwoleń, bo wystarczy samo pozwolenie na budowę, co zmniejsza nie tylko ilość formalności, jakie jesteśmy zmuszeni załatwić, zanim rozpoczniemy budowę, ale także koszty, które są zdecydowanie niższe. Należy jednak mieć świadomość, że dom do 70 m 2, jest stosunkowo niewielki i kiedy zdecydujemy się na jego budowę, to w jej trakcie nie będziemy mogli już zmienić koncepcji.

Dlaczego tak wiele osób decyduje się wybudować dom 70m2?

Przede wszystkim dom 70m2 jest chętnie wybierany ze względu na możliwość rozpoczęcia budowy, nie czekając na pozwolenie. Wystarczy samo zgłoszenie, co pozwala na szybsze rozpoczęcie wszystkich prac związanych z budową. Z tego też powodu klienci, którym zależy na czasie, decydują się wybrać dom, który nie osiąga powierzchni większej, niż 70m2.

dom bez pozwolenia do 70m2

O wiele niższy koszt budowy

Nie od dzisiaj wiadomo, że im mniejsza powierzchnia domu, tym koszt budowy niższy dla klienta. Szacuje się, że tak niewielki dom jesteśmy w stanie wybudować już za 150 tysięcy złotych oczywiście w surowym stanie, co pozwala na budowę nawet dla tych osób, które nie mają zbyt dużych możliwości finansowych.

Prosta forma domu

Musimy wiedzieć, że chcąc wybudować dom 70m2, to nie tylko jego powierzchnia nie może wynosić więcej niż wyżej podana wartość. Należy także wybrać projekt, który będzie przede wszystkim mało skomplikowany o raczej prostej formie. Tylko na taką budowę nie będziemy musieli uzyskiwać pozwoleń, co bezpośrednio przedłuża czas, który musi upłynąć, aby rozpocząć wszelkie prace związane z budową.

Kto najchętniej decyduje się na budowę domu bez pozwolenia?

Budowa domu na samo zgłoszenie jest chętnie wybierana przez osoby, którym zależy na czasie. Tutaj możemy rozpocząć budowę bardzo szybko, bo nie musimy czekać na pozwolenie na budowę, bo wystarczy samo zgłoszenie, jeszcze zanim rozpoczniemy wszelkie prace związane z budową. Jest to więc bardzo wygodne i sprawia, że tak wiele osób się na to decyduje.

Musimy także mieć na uwadze, że coraz większe koszty budowy domu skłaniają klientów do budowy mniejszych domów, bo wiąże się to także ze zmniejszeniem kosztów związanych z samą budową. Z tego też powodu budowa domu do 70m2 jest o wiele częściej i chętniej wybierana, niż jeszcze kilka lat temu. Mamy szansę nie tylko korzystać z możliwości, która jest tańsza, ale także, która nie wymaga od nas załatwiania aż tak wielu spraw związanych z papierologią urzędową.

Poprzedni artykułPłyty warstwowe – zastosowanie i produkcja
Następny artykułSystemy PPOŻ – kto wykonuje projekt instalacji przeciwpożarowej?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj